ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

TEPEBAŞI’NA YENİ YAŞAM MERKEZİ

Videoyu Aç TEPEBAŞI’NA YENİ YAŞAM MERKEZİ
A
a

Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan yeri Tepebaşı Belediyesi tarafından, inşaat giderleri ise Özöğüt ailesi tarafından karşılanacak olan 106 yatak kapasiteli Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi’nin şartlı bağış protokolü, düzenlenen tören ile imzalandı. Burada konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Nüfusumuz giderek yaşlanıyor ve bu anlamda yapılacak işler çok önemli” dedi.


Tepebaşı Belediyesi Encümen Salonu’nda düzenlenen imza törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, bağışçı Mustafa Kemal Özöğüt ve eşi Hülya Özöğüt ile aile yakınları, Sarısungur Mahalle Muhtarı Muharrem Önlü, projeye teknik destek sağlayan Hulisi Zaim Buyan, Fercan Yavuz ve Ali Yalçın katıldı. Törende konuşan Ataç, “Şehrimize hem değer katacak hem de örnek olacak bir şartlı bağış protokolü imzalıyoruz. Biliyorsunuz Tepebaşı Belediyesi 2009’dan sonra Eskişehir’in belirli eksikliklerini tamamlamaya çalışan bir belediye durumunda. Belediyemizin yaptığı önemli projeler kente yayıldı, 2009’dan itibaren de 75’e yakın yer açtık. Bu yerlerin tamamı da insanlarımız ile doluyor. Demek ki Tepebaşı Belediyesi’nin sınırları içinde yaşayan vatandaşlarımızın bizlere çok büyük bir güveni var. Şehrimizde yaşayan insanlarımız da Tepebaşı Belediyesi’ne duydukları güvenden dolayı bir takım bağışlarda bulunuyorlar. Özöğüt ailesi de belediyemize başvurarak yaşlılara yönelik bir merkez yapmak istediklerini belirtti. Tabi biz bunu büyük memnuniyet ve onurla karşıladık. Bunun tüm hayırseverlere örnek olmasını temenni ediyorum çünkü nüfusumuz giderek yaşlanıyor ve bu anlamda yapılacak işler çok önemli” ifadelerini kullandı.
Hayırsever Mustafa Kemal Özöğüt de yapılacak Yaşam ve Bakım Merkezi’ne babaları Metin Özöğüt’ün isminin verileceğini ifade ederek, “Bundan sonraki nesillere bir örnek olsun istedik. İnsanlarımız rahat ve huzurlu biçimde bu merkezde yaşamlarını sürdürebilsinler, diyerek yola çıktık. 36 ay süresi var ama elimizden geleni yaparak 29 Ekim’de bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah Allah tamamına erdirir ve bu güzel şeylerin devamı gelir” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve Mustafa Kemal Özöğüt, Tepebaşı Belediyesi Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi’nin bağış protokolünü imzaladı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi