19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

TEPEBAŞI’NDA GELİŞİM SÜRECEK

Videoyu Aç TEPEBAŞI’NDA GELİŞİM SÜRECEK
A
a

Yenişehir Konakları sakinleri ile buluşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Proje ve çalışmaları ile adını Türkiye’de ve yurt dışında duyuran bir belediyemiz var. Bu gelişimi siz Eskişehirlilerin sayesinde yakaladık, destekleriniz ile de devam ettireceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehirli vatandaşlar ile buluşmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Boyacıoğlu Mahallesi’nde bulunan Yenişehir Konakları’nın sakinleri ile buluşan Başkan Ataç, toplantıda Tepebaşı Belediyesi’nin çalışma ve projeleri hakkında bilgiler verdi.
Toplantıya Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Yenişehir Konakları Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
GURUR VERİCİ
Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak sosyal belediyecilik örneklerini hayata geçiriyoruz. Bunun yanında temizlik, yolların bakım ve onarımı gibi rutin belediyecilik çalışmalarını da eksiksiz biçimde sürdürüyoruz. Tepebaşı bölgesi, Eskişehir’in yükselen yıldızı haline geldi. Yaşları müsait olanlar iyi hatırlayacaklardır; 1990’lı yıllarda bölgemiz çok iç açıcı bir halde değildi. Bugün ise geldiğimiz noktada övgüyle bahsedilen; sosyal, kültürel, sanatsal, sağlık, temiz enerjiye yönelik proje ve çalışmaları ile adını Türkiye’de ve yurt dışında duyuran bir belediyemiz var. Tepebaşı Belediyesi, ‘İnsani Gelişme Endeksi - İlçeler (İGE-İ) 2017’ araştırmasında yapılan değerlendirmeler neticesinde 4 sıra birden yükselerek genel sıralamada 8. sırada yer almayı başardı. 186 ilçede yapılan bu araştırmada eğitim, sağlık, sosyal hayat, yönetişim, şeffaflık, çevre, ulaşım ve altyapı gibi objektif göstergeler içeren 65 kriter yer alıyor ve 8. sırada Tepebaşı’nın yer alması gurur verici. Bu gelişimi siz Eskişehirlilerin sayesinde yakaladık, destekleriniz ile de devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
KİMLİK KAZANDIRDI
CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ise “Burada Ahmet Başkan’ın anlattıkları belki de çalışmaların sadece yüzde 10’u civarında. Bunlar gibi daha birçok güzel projeyi hayata geçirdi. Önümüzde bir yerel seçim var ve bizim belediye başkanlarımızın Eskişehir’i ne kadar güzel bir noktaya getirdiğini hep birlikte görüyoruz. Başkanlarımız Eskişehir’e bir kimlik kazandırdı, bu başarı Eskişehir halkının sayesinde, sizlerin desteği ile gerçekleşti” diye konuştu.
1000
icon
Lütfiye 8 Ocak 2019 19:24

Sayın Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen 20 senelik sayın tepebaşı belediye başkanı Ahmet Ataç 16 senelik. FEVZİÇAKMAK aynı fevziçakmak (lafa bakılmaz işidir kişinin ainesi)

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi