Termik mitingine ‘Zeytin Dalı’ engeli

Okunma: 292
Videoyu Aç Termik mitingine ‘Zeytin Dalı’ engeli
A
a

Demokrasi İçin Dayanışma Platformu öncülüğünde 24 Şubat’ta düzenlenmesi planlanan ‘Eskişehir Kıymetlidir, Kömürlü Termik Santral İstemiyoruz’ mitingine güvenlik gerekçesi ile izin çıkmadı.

Eskişehir Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü operasyon nedeniyle terör örgütleri ve destekçileri tarafından şehir merkezlerinde toplumsal olayların çıkarılmaya çalışılabileceği, milli hassasiyeti yüksek vatandaşlar provoke edilerek çatışmaların yaşanmasına tevessül edilebileceği gerekçe göstererek Eskişehir Deklarasyonuna imza atan 112 kuruluşun oluşturduğu tertip komitesinin yürüyüş ve mitingine izin vermedi. Konu ile ilgili açıklama yapan ÖDP İl Başkanı Hüseyin Öztürk şunları söyledi: “Eskişehir halkının ne kadar haklı olduğunu bilen valilik, mitingi yasaklamak için somut, inandırıcı bir gerekçe bulamamış olup termik santralle ilgisi olmayan Afrin operasyonunu gerekçe gösterebilmiştir.”
“SEYİRCİ KALMAMIZI İSTİYORLAR”
DİSK İl Temsilcisi Günay Ayaz, “Gerekçe olarak sınır ötesinde devam eden operasyon gösterildi. Hepimiz bu konuda duyarlıyız fakat Eskişehir’deki termik santrali böyle bir şeye bağlamaları üzücü, biraz siyasi bir karar” diye konuştu. Türk İş İl Temsilcisi Necat Kılıç: “Bu sağlığımızı ilgilendiren bir konu bugün ertelersin yarın daha büyük kalabalıklarla, daha büyük tepkilerle muhatap olursun.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi