Termik paneline tahammül yok

Okunma: 1855
Videoyu Aç Termik paneline  tahammül yok
A
a

Anadolu Üniversitesi’nde faaliyet yürüten Sosyal Politikalar Kulübü’nün 21 Şubat Çarşamba günü düzenleyeceği ‘Eskişehir’de Termik Santral’ konulu panel rektörlük tarafından gerekçe gösterilmeden reddedildi.

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Bir süredir gündemde olan ve birinci derece tarım arazisi olarak adlandırılan Eskişehir’in Alpu Ovası üzerine yapılması planlanan kömürlü termik santral ile ilgili Anadolu Üniversitesi’nde faaliyet yürüten Sosyal Politikalar Kulübü’ne üye öğrencilerin düzenlemek istedikleri ‘Eskişehir’de Termik Santral’ konulu panel gerekçe gösterilmeden üniversite rektörlüğü tarafından kabul edilmedi. Eskişehir-Bilecik Tabip Odası Genel Sekreteri Doktor Mehmet Akif Aladağ, TMMOB Enerji Komisyonu Başkanı Nedim Bülent Damar ve Eskişehir Çevre ve Yaşam Platformu Temsilcisi Nuray Akçasoy’un konuşmacı olarak katılacağı 21 Şubat’taki panelin dilekçesini prosedüre takılmaması için 8 Ocak 2018 tarihinde verdiklerini anlatan Kulüp Üyesi Doğuş Yavuz, “Biz emekten ve bilimden yana tavır alan, o şekilde faaliyet yürüten bir kulübüz. Kulüp olarak termik santrali gündeme geldiği günden bu yana tartışıyoruz. Bu bağlamda da etkinlikler dizisi yapmak istedik. Sürekli etkinliklerimiz prosedüre takılıyor. Daha önce de sinema etkinliğimiz iptal edildi. Bu sebeple dilekçemizi erkenden verdik. Bizi çok oyaladılar fakat etkinliğimize onay verilmediğini öğrendik” dedi.

BİLİMİN TARTIŞILDIĞI YER
Etkinlik dilekçelerinin herhangi bir gerekçe gösterilmeden son anda reddedildiğini anlatan Berkin Oral ise, “Biz böyle bir şeyi tahmin ediyorduk. Üniversite bilimin üretildiği, tartışıldığı bir yer. Bu panel de bilime hizmet eden bir etkinlik olacaktı. Gerekçeyi öğrenmek istedik fakat Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü, dilekçenin rektörlük tarafından onaylanmadığını, danışman hocamızla görüşmemiz gerektiğini söyledi. Ama danışman hocamız da konuyla ilgili muhatap bulamadığını, etkinliğe onay verilmeyeceğini söyleyerek, çok fala yapılacak bir şey olmadığını iletti bize” diye konuştu.
 
1000
icon
Mustafa kelebek 14 Şubat 2018 08:43

Termik santralin gerçeklerini bildikleri halde yönetenler tarafından yapımını halka rağmen savulunması makam kapma çıkar sömürü oy kazanma hırsının kişileri ve iktidarı zalimlestirdi

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi