Termikçi değilim

Videoyu Aç Termikçi değilim
A
a

Kendisinin termikçi olarak nitelendirilmesine tepki gösteren AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, “Ben termikçi değilim. Bugün birçok termik santral eski teknolojiyle yapıldığı için kapatılması gerekiyor. Enerji üretimi hangi kaynaklara bakarsanız bakın çevreye zarar veren üretimdir” dedi.

Odunpazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Gündem dışı söz alan ve Eskişehir’e yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna değinen CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Arslan, “Biz Sayın Murat Özcan’dan Alpu’ya yapılacak termik santrale karşıyız cümlelerini duyamadık. 28 Mart 2019 tarihinde bir televizyon kanalında Sayın Nabi Avcı çok net ifadelerle, ‘Bizim gündemimizde termik santral yoktur, bitmiştir’ ifadelerini seçimden önce vatandaşa şirin gözükmek için mi kullanmıştır ya da gerçekten karşı mıdır? Bugün Eskişehir’in sizden beklediği budur: Karşı mısınız, yanında mısınız?” diye konuştu.
TARIMIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ
İbrahim Arslan’ın eleştirilerine yanıt veren AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, “Biz tarımımıza sahip çıkmazsak geleceğimize sahip çıkamayız. Su kaynaklarımıza sahip çıkmazsak geleceğimize sahip çıkamayız. Termik santral teknik olarak karşı çıkılacak bir şey değil. Bana rapor getirin bunu zedeleyecek bir şeyse ben buna karşıyım ama Odunpazarı Belediyesi’nin ışıkları yanmazsa, sanayide elektrikler yanmazsa o zaman derim nasıl yanacak bu ışıklar? Ben termikçi değilim. Bugün birçok termik santral eski teknolojiyle yapıldığı için kapatılması gerekiyor. Enerji üretimi hangi kaynaklara yaparsanız yapın çevreye zarar veren üretimdir. Doğalgazla çalışanlar termik santralden daha çok zarar veriyor. Bakın rüzgârgüllerinin bile göçmen kuşlarına, arılara zarar verdiği ortaya çıkmıştır. Yenilenebilir enerjilerinde çevreye zararı vardır. Termik santraller çevreye zarar veren mekanizmalardır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından tüm maddeler oy birliğiyle kabul edilirken, Odunpazarı Belediyesi’nin Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN)’e kurucu üye olması maddesi AK Partililerin ret oyu vermesinden kaynaklı oy çokluğuyla kabul edildi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi