TMMOB "Artık yeter" dedi!

Okunma: 1033
Videoyu Aç TMMOB "Artık yeter" dedi!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Utku Çakırözer, Dr. Jale Nur Süllü, Nuray Akçasoy, Engin Çakmak, Sibel Yeşildal ve Metin Tomsuk, TMMOB Eskişehir İl Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları, Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği’ni ziyaret etti. Birliğin Eskişehir İl Temsilcisi Neşet Aykanat’ın ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde yapılan toplantıda TMMOB’un günümüze kadar yaşadığı siyasi baskılar gündem konusu oldu. Neşet Aykanat CHP Milletvekili Adaylarına “Siz seçim sürecinde ‘Artık TAMAM!’ diyorsunuz, ancak biz yıllardır ‘Artık YETER!’ diyoruz” dedi. Yaşadıkları sorunların AKP iktidarında her platformda artarak sürdürüldüğüne dikkat çeken Aykanat, sözlerine “AKP uzun süredir TMMOB ve bağlı odalarını hedef tahtasına koyuyor” diyerek devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Utku Çakırözer, Dr. Jale Nur Süllü, Nuray Akçasoy, Engin Çakmak, Sibel Yeşildal ve Metin Tomsuk, TMMOB Eskişehir İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. TMMOB İl Temsilcisi Neşet Aykanat ve yönetim kurulu üyeleri birliğin hemen hemen her platformda siyasi baskılara maruz kaldığına vurgu yaptı. İktidarın hedef gösterdiği meslek odalarında bakanlık müfettişlerinin bağımsız denetim yapmalarının mümkün olamayacağına değinen Aykanat “Odalar üzerindeki baskılara son verilmeli, hukuksuz davalar derhal geri çekilmelidir” dedi. 

Sürekli millet iradesinden söz edenlerin, seçimle işbaşına gelen odaların yönetimini yok saymasının çok vahim bir durum olduğuna değinen CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Nuray Akçasoy, “Sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri bağımsız olmadan çoğulculuk olmaz, demokrasi olmaz, kamunun çıkarı da korunamaz” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Adayı Engin Çakmak ise 25 Haziran’da sivil toplum örgütlerine de huzur geleceğini, aklın ve bilimin ön plana çıkacağını belirterek, “Liyakat olduğu sürece uzlaşı vardır, STK’lar siyasileştirildiği sürece kuruluşlar arasında ahengi sağlayamayız” dedi. AKP döneminde STK’ların demokrasiden uzaklaştırıldığına vurgu yapan Çakmak, “STK’ların büyükşehir belediyesi meclislerinde doğal üye olarak görev yapmaları durumunda, şehrin sağlıklı gelişmesinde büyük katkıları olacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi