TOKO TETİĞİ ÇEKTİ!

Okunma: 323
Videoyu Aç TOKO TETİĞİ ÇEKTİ!
A
a

Mesut Hoşcan döneminde 2015-16 sezonunda transfer edilen ‘İnanılmaz Toko’ yani Nzuzi Toko alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle -6 puan silme talebini FIFA’ya iletti.

 Başvuru yaptı
Siyah-Kırmızılı kulübün FIFA’da bulunan 15 dosyası arasında yer alan ve acil olarak ödenmesi gereken 5 futbolcudan biri de Nzuzi Toko. 2015-16 sezonunda dönemin yönetimi tarafından ‘Toko inanılmaz!’ denilerek transfer edilen ve ardından alacakları ödenmediği için serbest kalarak kulüple yollarını ayıran onlarca futbolcu arasında yer alan Nzuzi Toko Es Es’in başına bela olacak. 30 Eylül 2016 tarihinde kesinleşen FIFA kararı sonucu, Eskişehirspor kulübünden 155 Bin 800 Euro ve 141 Bin Euro olmak üzere iki alacak hesabının ödenmesi için, FIFA’ya gerekli başvuruyu yaptı.
 
6 puan silme kapıda
Toko yüzünden Eskişehirspor’a kısa süre içerisinde 6 puan silme cezasının geleceği öngörülüyor. Bir haftalık süreci geçtiğimiz gün başlatan ve paranın ödenmemesi halinde 6 Puan silme cezası talebinde bulunan oyuncuyla ilgili, önümüzdeki günlerde kulübe bu cezanın geleceği ve Kulach, Sissokko, Bienvenu ve De Federico’nun da 6 puan silme cezası talebiyle FIFA’ya başvurması bekleniyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi