Toplumun nefesi kesilir

Videoyu Aç Toplumun nefesi kesilir
A
a

Baro tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Baro Başkanı Mustafa Elagöz, “Avukatın sesi kesilirse toplumun nefesi kesilir” dedi.

Eskişehir Barosu 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Anemon Otel’de düzenlenen programda bir araya geldi. Avukatlar Günü Kutlamasına Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce katıldı.

KUTSAL MESLEK
Eğlence programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Baro Başkanı Mustafa Elagöz, “Biz yargının kurucu unsuruyuz. Avukatın olmadığı bir yerde yargıdan bahsedilmez. Bunlar yargısız infaz olur. Avukatların maalesef ülkemizde yaşanan birçok hukuksuzluk karşısında mesleki sorunları da artarak devam ediyor. Biz yetkililerden bu sorunların çözülmesini talep ediyoruz. Avukatın sesi kesilirse toplumun nefesi kesilir. O yüzden avukatlık mesleği önemli ve kutsal bir meslektir. 5 Nisan aslında sadece avukatların değil, avukat vasıtasıyla hakkını savunmak isteyen yurttaşların da günüdür” dedi.

ADALETİN SESİ
ES TV’ye Avukatlar Günü dolayısıyla özel açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı ise, “Bilindiği gibi adalet yalnızca hakim ve savcılardan veya bir fiziki yapıdan oluşmuyor. Bunun bir de avukat, baro yönü var. Adaletin sesi olurken de baro bunda çok önemli rol oynuyor. İnsanların sesini çıkarması için dertlerini anlatabilmesi için aynı zamanda çare bulabilmesi için barolar önemli rol üstlendiler” ifadelerini kullandı.

HUKUK EROZYONU
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise günün anlamının çok önemli olduğunu belirterek “Türkiye gibi hukukun erozyona uğradığı bir ülkede avukatlarımızın gerçekten hukuka inanan avukatların bir araya gelerek toplanmış olması bize hiç olmazsa hukuku ve hukuka ne kadar ihtiyacımız olduğunu hatırlatıyorlar” diye konuştu.

Programın açılış dansını Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ün rahatsız olması nedeniyle genç avukatlar Murat Uğur ve Ece Atak yaptı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi