Toprak ateşle şekilleniyor

Okunma: 223
Videoyu Aç Toprak ateşle şekilleniyor
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı, Şehrin Ateşi sloganı ile başladı.

Odunpazarı Hicri Sezen Meydanı’nda gerçekleşen çalışmalar ile başlayan 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı, 20 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek sergi ile sona erecek. Çalıştaya 2’si yabancı, 14’ü yerli olmak üzere toplamda 16 sanatçı katılıyor. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’nın ilk gününde sanatçılar, Raku ve Saggar pişirim tekniklerini kullandı. Odunpazarı Hicri Sezen Meydanı’nda gerçekleştirilen çalıştaya, yerli halk ve misafirler yoğun ilgi gösterdi. Alanda AKUT, seramik hediyelik eşya ve kolyelerin bulunduğu stantlar açıldı. Çalıştayın yapıldığı alana gelenlere sanatçılar tarafından seramik gösterisi yapılırken, çocuklar çalıştay sayesinde seramik hamuru ile tanıştı.
 
Perşembe günü çalıştay için Eskişehir’e gelen sanatçılar, Sorkun’a giderek, oradaki çömlekçileri ziyaret etti. Çömlek atölyelerini gezen sanatçılar, Sorkun Çömlekçilerini Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı’na davet etti. Sanatçıların daveti üzerine Sorkun’dan şehir merkezine gelen Sorkun Çömlekçileri de alandaki yerlerini aldı.
 
Alanda ayrıca Odunpazarı Belediyesi İletişim Karavanı da bulunuyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi