TRAFİK TERÖRÜ CAN ALMASIN

Videoyu Aç TRAFİK TERÖRÜ CAN ALMASIN
A
a

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Ramazan Bayramı için yapılan trafik denetimlerine Vali Özdemir Çakacak da katıldı. Vali Çakacak, amaçlarının bayramda trafik kazalarını en aza indirmek olduğunu söyledi.

Şehrimizde ve ülke genelinde Ramazan Bayramı dolayısıyla yoğun trafik önlemleri alındı. 9 günlük bayram tatilinde yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların yollara düşmesiyle oluşacak kaza riskini en aza indirmeyi hedefleyen trafik ekipleri denetimleri sıklaştırdı. Bu kapsamda Ankara yolu Polis Uygulama Noktasına giderek denetimlere katılan Vali Özdemir Çakacak, durdurulan araçlardaki sürücü ve yolculara uyarılarda bulundu. Çakacak, araçta bulunanlara sürücülere not vermeleri için karne ve kırmızı düdük dağıttı. Denetime İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve İl Jandarma Komutanı J.Albay İlhan Şen de katıldı.

10 KM’DE BİR DENETİM
Denetimler sonrası değerlendirmede bulunan Vali Özdemir Çakacak, “Bayram tatili başladı, uzun bir tatil. Dolayısıyla insanlar sevdiklerine ulaşmak amacıyla yollara dökülmüş durumdalar. Trafik bir hayli yoğun. Yoğun olan trafiğin düzenli bir şekilde güven içerisinde akabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız bütün trafik tedbirlerini aldılar. Bütün yollarda şu anda 10 kilometrede bir denetim olmak üzere bütün trafik ekiplerimiz karayolları üzerinde. Amacımız insanlarımızın bayramda ulaşmak istedikleri yerlere güven içerisinde kazasız belasız ulaşmalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK TERÖR
Bakanlığın karayolu trafik güvenliğiyle ilgili çeşitli kampanyalar başlattığını belirten Vali Çakacak, “Bu bayramda da sürücülere not vermeleri için yolcularımıza karne dağıttık. Oradan sürücülerin trafik kurallarına ne kadar uyup uymadıklarını göstermek, aynı şekilde yine sürücü ve çocuklarımıza birer kırmızı düdük veriyoruz. Sürücülerimiz trafik kurallarına uygun hareket etmezse kırmızı düdük çalıyorlar. Bütün bu çalışmalarda, bütün bu tedbirlerde amaç trafik kazalarının önlenmesini sağlamaktır. Maalesef trafik kazaları büyük bir terör. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir trafik terörü var. Amacımız burada trafik kazalarını en aza indirmek. Şunu görüyoruz; bölünmüş yollarda tek taraflı trafik kazaları meydana geliyor. Eğer sürücülerimiz trafik kurallarına harfi harfine riayet ederlerse trafik kazaları yok denecek kadar azalır. Özellikle bu bayram gününde bayramın hüzne dönüşmemesini sağlamaktır amacımız. Trafik kazalarının alınan bu tedbirlerle en aza inmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi