TURİZM İÇİN PEDALA BAS

Videoyu Aç TURİZM İÇİN PEDALA BAS
A
a

Eskişehir Ticaret Odası, Tepebaşı Belediyesi ve Corelli tarafından Konuk Pedal Projesinin protokolü imzalandı. Protokol töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Türkiye’deki bütün otellere örnek olacak bir çalışma” dedi.

ETO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Eskişehir Ticaret Odası, Tepebaşı Belediyesi ve Corelli tarafından Konuk Pedal Projesinin protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle 70 bisiklet 35 otele dağıtılacak. Bu sayede turistlerin Eskişehir’i bisikletle gezerek tanımaları sağlanacak. Protokol imza töreninde konuşan ETO Başkanı Metin Güler, “Turizm gerçekten Eskişehir için çok önemli bir noktaya geldi. ETO olarak kent belliğine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunuyoruz. Öncelikle kentler arasında bir mücadele var. Biz de bu noktada özel sektörle kamu arasında güzel bir proje ortaya çıkardık.  70 tane bisiklet var, 35 otele iki tane verilmek üzere planlanması yapıldı. Bisikletler bundan sonraki süreçte misafirlerin kullanımına sunulacak. Bunun sürdürülebilirliği de çok önemli. Tepebaşı Belediyesi bisikletlerin tüm bakımını üstlendi. Bu proje bundan sonraki süreçte gelen konuklarımıza Eskişehir’i daha reel, daha ulaşılır, daha anlaşılır bir pay sağlayacak. Sayısı arttırılacak. Bu bir deneyim olacak” dedi.
ÖNEMLİ BİR PROJE
Eskişehir’in bisiklet hayatının 1940’lara kadar uzandığına değinen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bisiklet geçmişi olan bir kentte 3 önemli kuruluşlun bir araya gelerek turistlere bisiklet hizmet vermesi çok değerli. Tepebaşı belediyesi olarak 2003 yılında eski fabrikalar bölgesinin planları yapılırken hizmet sektörüne dönük yapıldı. Ondan sonra otellerin, restoranların, eğlence merkezlerinin Tepebaşı’nda toplanmasında önemli payı var. Eski fabrikalar bölgesi Eskişehirlinin yoğun ilgisini çeken bölge haline geldi. Dünyaya baktığınızda bisiklet çok önemli. Eskişehir’de de yoğunlaşmasını istiyoruz. 35 otele 70 bisiklet paylaştırılacak. Neticede kentte önemli bir proje olarak sunulacak. Sürdürülebilirliği çok önemli. Bakımlar Tepebaşı Belediyesine ait. Eskişehir’imize hayırlı olsun. Türkiye’deki bütün otellere örnek olacak bir çalışma” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon
Doğa Sever 9 Temmuz 2019 15:13

İl merkezinde tanıtım mekanı olmayan Yunus Emre'nin anlatılmasına(tanıtılmasına) ve ilimiz turizmine katkı verecek olan Yunus Emre Panorama Müzesi kurulması ; Çanakkale Tevfikiye'de ki Troya köyü örneği Seyitgazi Çukurca'da Frigya Köyü oluşturulması ve Kızılinler Projesi gerçekleşmeden , Eskişehir turizmin de istenilen yere gelinmesi zor görünüyor!

0 0 Cevap Yaz
Doğa Sever 8 Temmuz 2019 23:09

Biride ; Yunus Emre Panorama Müzesi , Çukurca Frigya Köyü ve Kızılinler Projesi gibi beklenen konularda , "pedala"basabilse iyi olacak!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi