Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Türkiye’nin en mutlu şehri

Okunma: 324
Videoyu Aç Türkiye’nin  en mutlu şehri
A
a

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Eskişehir’in Türkiye’nin en mutlu şehri olduğunu belirterek, “Çok merak ediyorum, bu kadar mutlu nasıl yaptınız şehri?” diye sordu.

Ziyaret ettikleri kentlerde çok şeyler gördüklerini ifade eden Berger, şunları söyledi: “Tüm ülke genelinde çeşitli projeleri ve çalışmaları desteklemekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu ziyaretlerimiz sayesinde o çalışmalar ile ilgili neler yapıldığını yerinde görmemiz mümkün oluyor. Bu mutlu şehirde bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Buraya gelmeden önce Eskişehir ile benim çok dikkatimi çeken bir şey okudum, Eskişehir, Türkiye'nin en mutlu şehriymiş. O yüzden çok merak ediyorum, bu kadar mutlu nasıl yaptınız şehri? Bunu öğrenmeyi çok merak ediyorum.”
İKİ ÜLKENİN DE ÇIKARINA
Vali Çakacak da Eskişehir'in eğitim ve kültür düzeyi yüksek şehirler arasında yer aldığını vurguladı. Kentte iki üniversitenin bulunduğuna dikkati çeken Çakacak, şunları kaydetti: “Türkiye'nin köklü üniversitelerinden biri Eskişehir'de bulunuyor. Türkiye'de sadece Anadolu Üniversitesi’nde uygulanan, milyonun üzerinde öğrencisi olan Açıköğretim Fakültesi var. Kültür düzeyi yüksek insanların bir arada huzur içinde yaşadığı bir şehir Eskişehir. Dolayısıyla Türkiye'nin de huzurlu, mutlu insanlarının bulunduğu bir şehir diyoruz. Böyle bir şehirde vali olarak görev yapmaktan da büyük memnuniyet ve mutluluk duyuyorum.” Büyükelçi Christian Berger ve beraberindekiler daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. AB'nin destekleriyle kentte hayata geçirilen projelerin olduğunu anlatan Büyükerşen, alınan küçük desteklerle Eskişehir'de önemli sayılabilecek projeleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Büyükerşen, AB üyeliğinin hem Türkiye hem de AB'nin çıkarına olduğunun altını çizdi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel