ÜLKENİN GELECEĞİ KARARTILDI

Okunma: 233
Videoyu Aç ÜLKENİN GELECEĞİ KARARTILDI
A
a

Öğrenci Veli Derneği (ÖVDER) Şube Başkanı Heval Yıldız Karasu, müfredat değişikliğinin velileri kaygılandırdığını belirterek “Müfredatta yapılan değişiklikle sadece bizim çocuklarımızın değil, ülkenin geleceği karartılmaktadır” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılının geçen yıllardan devrolan sorunlara yenilerinin eklenmesiyle sıkıntı ve kaygıyla başladığını dile getiren ÖVDER Şube Başkanı Heval Yıldız Karasu, “Eğitim sisteminin en büyük sıkıntısı olan eğitimin parasızlığı ilkesi biz velilere unutturuldu. Biz veliler kayıt için okullara gittiğimizde bağış adı altında zorunlu kayıt parası vermeden kayıt yaptıramıyoruz. Ayrıca bizlerden toplanan paralara rağmen okullarda sadece müdür odalarının bakımlı olup okulun diğer yerlerinin hijyenden ve bakımdan uzak kalması da biz velilerin gözünden kaçmıyor” dedi.
Yapılan müfredat değişikliğini de eleştiren Karasu, “En demokratik, bilimsel, çağdaş müfredat diye muştulanan müfredat, biz veliler için kaygı vericidir. Çocuklarımıza zorla okutulan içi boş kitaplara bu sene bir de ‘şeri’ ifadeler ve ‘cihat’ kavramı eklenmiştir. Atatürkçülük, felsefe ve evrim konuları kitaplardan neredeyse çıkartılmıştır. Ayıların el hareketleriyle süslenen bu kitaplara, kadını aşağılayan ifadeler eklenmiş ve inanç özgürlüğü hiçe sayılmıştır. Eğitimin bu hale getirilmesiyle sadece bizim çocuklarımızın değil, ülkenin geleceği karartılmaktadır” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi