19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Umut olmayı ertelemeyin

Videoyu Aç Umut olmayı ertelemeyin
A
a

KESK Şubeler Platformu, İzmir’de ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve onun gibi kök hücre bekleyenler için Eskişehir’de kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlattı.

Tepebaşı Türk Kızılayı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde başlatılan kampanyaya Eskişehirlilerin destek olmasını isteyen Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Bir sabah uyandığınızda sizin de ihtiyacınız olabilir. Türkiye’de sadece 300 bin kök hücre bağışçısı var. Ancak bu sayının en az 3 milyon olması gerekir. İğne korkusu nedeniyle yahut işim var diyerek çeşitli sebeplerle vazgeçen insanlar var ülkemizde. Umut olun, donör olun. Ertelemeyin ve bugün olun. Bu kampanya bütün Eskişehir’in kampanyasıdır" dedi.
ÇEKİNMEYİN
Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Akif Aladağ, kök hücre bağışlarının yetersiz olduğunu belirterek, “Herkesin duyarlı olması gerekir. Aslında zorlu ve tehlikeli değil, Birkaç dakikalık işlem ile bitiyor. Basit bir işlem ile bitiyor. Güzel bir tesis açılmış buraya gelip kan bağışında bulunalım, doku uygunluğu olursa sizi arayıp bağışçı olmak ister misiniz diyorlar ve siz bir hayatı kurtarıyorsunuz. Buraya gelip dilekçenizi verin bağış da bulunun. Bağışçı olmaktan çekinmeyin” ifadelerini kullandı.
Kampanyaya çeşitli demokratik kitle örgütleri, sendika ve odaların temsilcileri destek verdi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi