UMUTLARI GERÇEK OLDU

Okunma: 2751
Videoyu Aç UMUTLARI GERÇEK OLDU
A
a

Gazetemizin gündeme getirdiği SMA hastası Çağan Meriç için umut dolu günler yaklaşıyor. Yaklaşık bir yıldır ilacının devlet tarafından karşılanmasını bekleyen Çağan’ın doktorunun eline Sağlık Bakanlığı’ndan ilaç onay belgesi geldi

HABER: MELTEM KARAKAŞ

ZİYARET ETMİŞTİ

31 Temmuz’da Sonhaber Gazetesi’nin gündeme getirdiği SMA hastası Çağan Meriç, uzun zamandır ilaç beklemekteydi. 7 Ağustos’ta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Çağan Meriç’in ailesinin evinde ziyaret ederek; aileye ilacın temin edilmesi konusunda yardımcı olacağını belirtmişti.

ONAY BELGESİ GELDİ
Karacan Çağan’’ın ailesini Sağlık Bakanlığı Müsteşarıyla görüştürerek, onlara umut olmuştu.  Dün aileye sevindirici haber Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çocuk Nöroloji bölümünde Çağan Meriç’in doktoru olan Kürşat Çarman’a Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ilacın onay belgesi aileyi sevince boğdu.

KARACAN’A TEŞEKKÜR
Bundan sonraki süreçte bu onay belgesi ile yeni güncel bir reçete hazırlanacağını söyleyen Çağan Meriç’in dedesi ve SMA Derneği Başkanı Ali Soyer, “Güncel reçete ile Ankara’daki SGK’ya bağlı İbni Sina Sağlık Merkezi’ne bizzat başvuracağız. Umut ediyoruz ki ilacımız bir hafta on güne elimize ulaşacak. Bu konuda Harun Bey’e tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi