Unutturmayacağız

Videoyu Aç Unutturmayacağız
A
a

Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının önünde öldürülen Emine Bulut’un çığlıkları tüm Türkiye’ye yayıldı. Bir araya gelen Kadın Meclisleri ‘Kadınlar yaşasın çocuklar gülsün’ sloganları attı.

Kırıkkale’de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un ‘Ölmek istemiyorum’ çığlığı sonrası kadınlar sokaklara döküldü.
EŞ ZAMANLI EYLEM
Dün Türkiye genelinde tüm kadın meclisleri eş zamanlı olarak bir araya gelerek kadın cinayetlerine tepki gösterdi.  Kanatlı AVM önünde bir araya gelen Kadın Meclisleri ‘Artık Ölmek İstemiyoruz’, ‘Kadınlar yaşasın çocuklar gülsün’, ‘Yasayı uygula kadını yaşat’, ‘Tek başına yürümeyeceksin’ şeklinde slogan atarak sokakları inletti. Grup adına açıklama yapan Zeynep Yetik, Emine Bulut’un kızının “Anne lütfen ölme” sözlerini anımsatarak “Bunları kadınlara reva görenler utansın. Bu ülkede kadınlar ne yaşıyor, o çok önemsediklerini söyledikleri çocuklar ne yaşıyor herkes görsün. Yetkisi olup kadın cinayetlerini durdurmak için kılını kıpırdatmayanlara, Emine’nin ‘Ölmek istemiyorum’ sözlerini hiçbir zaman unutturmayacağız” dedi.
TÜM KADINLARIN ÇIĞLIĞI
Bu ülkede kadınların ölmemek için direndiğini kaydeden yetik, “Peki ya devlet ne yağıyor? Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Emine öldürüldükten sonra sadece sıfır tolerans anlayışıyla davaya müdahil olacağı diyerek bu işin içinden sıyrılamaz. Bu ülkede kadına yönelik şiddete, kadın cinayetlerine karşı sıfır tolerans politikasını tam tamına uygulayacaksınız ya da o koltuklarda oturmayacaksınız. Nasıl ki Özge Can’ın öldürülmesi kadınların mücadelesi için bir dönüm noktası olduysa Emine’nin öldürülmesi de kadın cinayetlerinin son bulmasında bir dönüm noktası olsun. Çocuğunun göz önünde öldürülen ve ‘Ölmek istemiyorum’ diye haykıran Emine Bulut bu ülkedeki tüm kadınların çığlığıdır. Mücadelemizde öldürülen tüm kadınların hesabını soracağız” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi