Üretici market kazandırıyor

Videoyu Aç Üretici market kazandırıyor
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimleri öncesinde söz verdiği Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında yer alan üretici market projesi hayata geçti. Proje kapsamında Mihallıçcık’taki Sebze ve Meyve Kurutma Tesisinde kurutulan ürünler Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu.


Büyükşehir Belediyesi’nin Kırsal Kalkınmayı destekleyen projeleri kapsamında başlatılan üretici market hayata geçti. CHP’li Çakırözer, Mihallıçcık Meyve Sebze Kurutma ve Gıda İşleme Tesisi’nde çalışan kadınların açtığı stantları ziyaret ederek, alışveriş yaptı.
ÜRETECEĞİZ
Hayata geçirdiği projeler için Büyükşehir Belediyesine, emekleri için de Mihalıççıklı çiftçi kadınlara teşekkür eden CHP’li Çakırözer şu değerlendirmelerde bulundu, “Seçim kampanyası boyunca Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen anlattı. ‘Kalkınmayı kırsaldan başlatacağız, hem daha çok üreteceğiz hem kadınlar kazanacak hem de sağlıklı ürünler yiyeceğiz’ demiştik. ‘Üretici Pazarı Geliştirme Projesi’ ile ilk Meyve Sebze Kurutma ve Gıda İşleme Kooperatifi Mihalıççık’ta açıldı. Şimdi orada kurutulan sebze ve meyveler hem üretici markette hem de böyle stantlarda hemşehrilerimizin beğenisine sunuluyor. Bu proje kırsal kalkınmanın yanı sıra kadınların istihdama kazandırılması adına çok önemli bir proje. Büyükşehir Belediyelerimiz birbirini destekleyen projeleriyle kırsalda sürdürülebilir bir döngü oluşturuyor” ifadelerini kullandı.
ÖRNEK PROJELER
Bu projenin Türkiye’nin dört bir yanında belediyeler tarafından örnek alınması gerektiğini söyleyen Çakırözer, “Hem Kurutma Tesisi hem de Üretici Market tüm belediyelere örnek projeler. Hem bu tesislerde çalışanlar hem de üretici marketlerden alışveriş yapan hemşehrilerimiz bu projelerden çok memnun. Bu projeler kırsalı kalkındırmak ve organik ürünleri vatandaşın hizmetine sunabilmek için Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilmeli” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi