UYUŞTURUCUNUN HEDEFİ GENÇLER

Videoyu Aç UYUŞTURUCUNUN HEDEFİ GENÇLER
A
a

ESOGÜ’de düzenlenen Uyuşturucu ile Mücadele Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Uyuşturucu, bir milletin geleceği olan gençleri hedef almakta” dedi.

‘Uyuşturucu İle Mücadele Muhtarlar Toplantısı’ ESOGÜ İİBF Prof. Dr. Fazıl Tekin Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Özdemir Çakacak, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

TİTİZ ÇALIŞMA
Uyuşturucu ile mücadelenin sadece aileleri ilgilendirmediğini aktaran Vali Çakacak, şunları kaydetti: “Uyuşturucu, bir milletin geleceği olan gençleri hedef almakta, maddi zarar vermenin ötesinde gençleri ailesinden, eğitiminden, sosyal ve toplumsal hayattan koparmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi uyuşturucu belasından korumak, sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için uyuşturucuyu her boyutu ile irdelemek ve ne yapılması gerekiyorsa yapmak noktasında titizlik göstermek mecburiyetindeyiz. Gerek İçişleri Bakanlığımız, gerek kolluk kuvvetlerimiz eliyle Valiliklerimiz bu konuda oldukça titizdir. İnşallah bu toplantı vesilesiyle uyuşturucu ile mücadelede kararlılığımızı bir kez daha tekrar etmiş ve mücadelemizi daha üst seviyeye taşımak için yapılacaklar noktasında toplumun tüm kesimleri ile birlikte fikir teatisinde bulunmuş olacağız.”

135 TUTUKLAMA
Geride bıraktığımız 2018 yılında ilimizde genel güvenlik ve uyuşturucu ile mücadeleye dair değerlendirmelerde bulunan Vali Çakacak, “Eskişehir’in her yerinde gece ve gündüz kesintisiz olarak güvenliği sağlamak için 3 bine yakın polis ve 500’e yakın da jandarmamız ile yirmi dört saat esasına bağlı olarak büyük bir uyum, çalışma azmi ve özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel güvenlik önlemlerinin yanında en çok üzerinde durup titizlendiğimiz bir başka konu ise uyuşturucu ile mücadeledir. Bu konuda da Eskişehir’de birçok tedbir aldık ve çalışma yaptık. Uyuşturucu ile mücadele devlet yöneticilerimizin öncelikli olarak odaklandıkları konuların başında gelmektedir. Ülkemizin terör örgütlerine karşı verdiği çok boyutlu, kararlı ve başarılı mücadelesi bu örgütlerin gerek finansmanında gerekse insan kaynağının temininde kullandığı uyuşturucu ticaretini büyük oranda engellemiştir. İlimizin genel durumuna baktığımızda 2018 yılında uyuşturucu ile mücadele kapsamında 834 olay gerçekleşmiş olup, bin 230 kişiye işlem yapılmış ve 135 kişi tutuklanmıştır. Tüm bu olaylarda çeşitli uyuşturucu maddeler ele geçirilmiştir” diye konuştu.

MUHTARLAR AKİF OLMALI
Uyuşturucu ile ilgili şehrimizdeki istatistiklerini paylaşan Vali Çakacak, 112 Komuta Kontrol Merkezine yapılan 642 madde kullanımı ön tanısından 291 adetinin hastaneye nakil, 220 adetinin nakil reddi, 13’ünün yerinde müdahale, 44’ünün olay yeri terk, 28 adetinin polise teslim olarak sonuçlandığı ve  AMATEM Polikliniği’nde 2018 yılında 2 bin 292 kişinin ayaktan, 244 kişinin yatarak tedavi edildiği bilgilerini verdi. Uyuşturucu ile mücadelenin sürdürüldüğünü aktaran Çakacak, “2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı yayımlanmış olup, kurulumuz üyesi kurum ve kuruluşların iştiraki ile Eskişehir ili 2019 yılı İl Eylem Planı hazırlanmış ve hazırlanan eylem planı çerçevesinde mücadele sürdürülmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın Eskişehir’imizin güvenliğinin sağlanmasına, uyuşturucu ile etkin mücadele edilmesine önemli katkılar sağlamasını temenni ediyor; muhtarlarımızın da daha aktif bir şekilde yer alacağı mücadelemizin 2019’da daha başarılı sonuçlar doğurmasını umuyor” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi