YALNIZ KALDIK

Videoyu Aç YALNIZ KALDIK
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Çifteler Kadın Açık Cezaevi’nin kapatılmasının kararının alınmasının ardından ilçeye gidip, esnafı dinledi. İlçe esnafı, “Çifteler giderek küçülüyor. Yalnız kaldık, sahipsiz kaldık” diyerek tepkisini gösterdi.

Çakırözer, Adalet Bakanlığının Çifteler Kadın Açık Cezaevi’ni kapatma kararı almasının ardından CHP Çifteler ilçe yöneticileri ve 31 Mart seçimlerinde CHP’nin Adayı Zehra Konakçı ile birlikte ilçeyi ziyaret etti, esnafın ilçe ekonomisinin en temel kaynağının kurutulması karşısındaki tepkisini dinledi.
ÇİFTELER KÜÇÜLÜYOR
Esnaf, cezaevinin kapatılması yönünde kararın alındığını; yüzde 80’i Eskişehirli olan mahkumların Ayvalık ve Afyonkarahisar’daki cezaevlerine gönderilmesi için hazırlıkların yürütüldüğünü, 60’a yakın cezaevi çalışanının ise Eskişehir’in merkezindeki cezaevine kaydırılacağını duyduklarını aktardı. Kasap, manav, fırın, ayakkabı tamircisi, hırdavatçı, taksi esnafı cezaevinin kapatılmasını istemediklerini belirterek, “Önce asker alma şubesi kapatıldı. Şimdi cezaevi kapatılıyor. Nüfus düştü, öğrenci sayısı azalıyor. Çifteler giderek küçülüyor. İlçede iş yok. Yalnız kaldık, sahipsiz kaldık” dedi.
2 MİLYON LİRA GELİR
Çakırözer ise esnafa “Cezaevinin kapatılması ilçeye büyük zarar verecek. Cezaevi ilçe esnafından 2 milyon liralık hizmet alımı yapıyor. Bu, cezaevi ilçeye yılda en az 2 milyon lira gelir getiriyor demek. Çalışanların çoğu Çifteler’de oturanların kiracısı. Merkeze gidecekler, Çiftelerlilerin bu geliri de kesilecek.  İlçede fabrika yok, tesis yok. En büyük geçim kaynağı bu cezaevi. Ankara sizin sesinizi duymak istemiyor. Ben bunları Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e anlattım. Kararlarını bir daha gözden geçirmelerini talep ettim. Sizler sesinizi Ankara’ya duyurun, kararın geri çekilmesini isteyin. Bizler sizin yanınızdayız. Yalnız değilsiniz. İktidar milletvekilleri ve Çifteler’in yeni seçilen belediye başkanı da Ankara’ya esnafın derdini anlatmalıdır Hep beraber Çiftelerimizi ayakta tutalım” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon
Doğa Sever 1 Temmuz 2019 13:00

Evet ; söz verilen Çifteler Bölgesel ES Entegre Tesisleri de açılmadı zaten!

0 0 Cevap Yaz
Doğa Sever 30 Haziran 2019 22:37

Bölgede Hayvancılığın gelişmesine katkı vereceği söylenen ve sözü de verilen , Çifteler Bölgesel ES Entegre Et Tesisleri inşaatı da bitmedi zaten!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi