YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

A
a

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Göreve geldiğimizde de sorunlar bir öncelik sırası içinde hakkaniyetle en kısa sürede sonuçlandırılacak. Yapılması gereken çok iş var” dedi.

AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç ve AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın çalışanlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

TÜM OYLARA TALİBİZ
Basın mensuplarının sorunlarını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, özellikle sağ seçmenden oy alan Yılmaz Büyükerşen ve Ahmet Ataç’a giden sağ oyları nasıl geri alacaklarına yönelik soruya, “Oyların parsellendiği filan yok. Bu belki istatistiklerde olabilir ama bunun sahada ne kadar karşılığının olup olmadığını insanlarımız söz konusu olduğunda bunun ne kadar gerçek olup olmadığını göreceğiz. Biz Eskişehir’deki tüm hemşerilerimizin oylarına talibiz. Şu anki çalışmalarımızı bu çerçevede yapıyoruz. Vatandaşlarımıza ulaşırken AK Partili, MHP’li, CHP’li, İYİ Partili, Saadet Partili diye ayırmıyoruz. Dolayısıyla matematiksel şeylerin dışında söylüyorum, biz AK Parti’nin adayları olarak bu şehirde yaşayan tüm vatandaşların oyuna talibiz” diye konuştu.

HAREKETE GEÇİRECEĞİZ
Sakallı, Eskişehir’de bu zamana kadar bütün seçimlerde demokratik, nezaket çerçevesinde kampanyaların yapıldığına değinerek, 31 Mart’taki yerel seçimlerin de söz konusu havada geçeceğine inandığını vurguladı. Demokrasinin tecelli edeceği bir seçim yaşayacaklarını ifade eden Sakallı, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde de sorunlar bir öncelik sırası içinde hakkaniyetle en kısa sürede sonuçlandırılacak. Yapılması gereken çok iş var. Şehrin en önemli sorunlarından birisi kentin yüzde 70-75 oranında atıl duran ekonomik, ticari, sosyal, siyasal ve kültürel anlamda kapasitesi var. Yıllardır bu potansiyel hareket geçirilemiyor. Biz, Eskişehir’in atıl kalan yüzde 70-75'lik kapasitesini, potansiyelini yeniden harekete geçireceğiz.”

ENDİŞELİ DEĞİLİZ
Amaçlarının çok büyük oranlarla seçimi almak olduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, “Geçmiş seçimleri değerlendirecek olursanız merkez sağ oyları aldılar. Onunla da ilgili zaten aday tespiti bu şekilde yapıldı. Bu oyları alabilecek adaylar şu anda Eskişehir’in huzurunda. Aday tespitinde bunları göz önünde bulundurdu. Hepimiz merkez sağdan oy alabilecek adaylarız. Amacımız çok büyük oranlarla seçimi almak” diye konuştu.

YASAL KARŞILIĞI VAR
İl Başkanı Zihni Çalışkan ise, “Bırakın sağ seçmeni sol seçmenin de kaydığı bir seçim dönemine giriyoruz. O yüzden endişelenmesi gereken biz değiliz” dedi. Seçmen kaydırma ile ilgili soruyu yanıtlayan Çalışkan, nüfus müdürlüklerinin konuyla ilgili çalışma yürüttüğünü kendilerinin de konunun takipçisi olduğunu ifade ederek “Çalışma sonrasında normal yasal sistem neyse bu işletilmek suretiyle devam edilecek. Buna ilişkin YSK’nın kararı var. Bunun yasal karşılığı da var. Geçişlerin reel ve yasal olduğunu umut ediyoruz. Bunun dışında olanlar için gerekeni yapıyoruz” dedi. Güçlü bir aday yapısıyla seçime girdiklerinin altını çizen Çalışkan, “Adaylarımızın hepsi teşkilat adayları. Kuruluşundan beri birlikte çalıştığımız, birbirimizi çok iyi tanıdığımız arkadaşlarımız. O yüzden hem teşkilatımıza hem şehrimize çok ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

DAVET EDİLMEDİK
Alpu Yolunda yapılan açıklamaya çağrılmadıklarını söyleyen Çalışkan, “Önümüzdeki dönemde bu yol mutlaka yapılacak. O ekibi oluşturan unsurlar bize de gelir misiniz tarzında bir davetleri olmadığı gibi bizim de orada ayrıca olmama gibi düşüncemiz olamaz. Bu konuyu sadece seçime dönük süreçte malzeme yapmaya ilişkin kısım da toplumda karşılığını bulmayacaktır. Bakarsanız orada kimlerin olduğunu çok net görürsünüz” şeklinde konuştu.

ASFALT PARASI
ALMAYACAĞIZ
Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, “2014 yılından bu yana Odunpazarı Belediye Meclisi’nde CHP çoğunluğuyla Kazım Başkan ve CHP’li üyeler asfalt ve kaldırım parasının alınması yönünde karar almıştı. Vatandaş bu konudan fazlasıyla mağdur. Toplanan bu emrivaki paralar dökülen asfalt parasının üstüne çıkmıştır. Burada bir hukuksuzluk vardır. Yanlış hesaplama vardır. Odunpazarı Belediyesi’ni AK Parti yönetmeye başladığında asfalt ve kaldırım parası alınmayacak ve Odunpazarı’nın 3 bin 198 sokağı inci gibi olacak, tertemiz olacak ve bundan sonra vatandaşlarımızdan asfalt parası istenmeyecek. 2014-2019 arası alınan asfalt paralarını hesaplanacak ve ödenen asfalt ve kaldırım parasını vatandaşımıza iade edeceğiz” dedi.

EN İYİSİNİ YAPARIZ
Termik santral ile ilgili konuşan İl Başkanı Çalışkan, “İhale süreci ertelendi. Eğer bir şey yapılacaksa en iyisini yaparız. Bunun ötesi yok. Eskişehir’e en iyisi neyse onu yaparız. Bu çok anlamlı ve güzel bir şey. Tabi çok detaya inen sorular. Biz bunu daha önce de konuştuk. Bunlar akademisyenlerin anlatması gereken şeyler. Sadece siyasal yaklaşımlarla bir anlayışa sahip olup o yönde şartlı bakmak çok yerinde değil. Eskişehir en iyisini hak ediyor. Biz Eskişehir’e en iyisi neyse o konuda karar veririz. Biz ne yapılması gerekiyorsa en iyisini yaparız” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI’NIN LİSTEDİ
AK Parti’nin Tepebaşı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan İbrahim Yılmaz Kaynarca’nın adının Burhan Sakallı’nın talebi üzerine çekilmesi iddiasıyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sakallı, “Cumhur İttifakı’nın bu şehirde 15 tane belediye başkan adayı var. İki tanesinde MHP’nin adayları var. Bu son karar vericiler Sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın MHP Genel Başkanı arasında gerçekleşmiş, mutabakata varılmış bir konu. Şu andaki 15 aday Sayın Cumhurbaşkanı’nın listesidir” dedi.

SAHADA KARŞILIĞIMIZ VAR
“Sahada çok ciddi bir karşılığımız var” diyen İl Başkanı Çalışkan, “Sosyal medya kıpır kıpır. Çok olumlu tepkiler geliyor. Farklı değerlendirdiğini düşündüğümüz arkadaşlarımız bile adaylarımıza yönelik mutluluğunu bizle paylaştı. Artan bir sinerjiyle sonuca gideceği kanaatindeyiz. Biz adaylarımızın açıklanmasıyla rahatlayan, sahaya inen, çalışmaya başlayan tüm enerjisini seçime endeksleyen bir yapıdayız. Hedefe yürüyen bir çizgide olacağız. En temelimizde şu var: 3 kişiyle buluşacağız ama buluştuğumuz arkadaşlar bizim teşkilat mensubu arkadaşlar olmayacak. Gönül belediyeciliği yapacağız. Kendimizi tek tek anlatacağız. Belediyeciliği de genel siyaseti de biliyoruz. Böyle bir seçim kampanyası göreceksiniz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi