Yapılanma çözülüyor

Okunma: 277
Videoyu Aç Yapılanma çözülüyor
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye yönelik soruşturmalarda gözaltına alınan zanlıların ifadeleri kapsamında örgütün ‘jandarma mahrem yapılanması’ deşifre ediliyor.


Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, darbe girişiminin gerçekleştirildiği 15 Temmuz 2016'dan itibaren Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonlarda yakalanan örgüt üyesi jandarma personelinin verdiği ifadeler çerçevesinde FETÖ'nün jandarma yapılanmasına yönelik önemli bilgilere ulaşıldı.Son dönemde gözaltına alınan 59 jandarma personelinin verdiği ifadeler, örgütün deşifre edilmesinde yol gösterici oldu.
FETÖ'nün jandarma yapılanmasıyla ilgili elde edilen bilgiler doğrultusunda emniyet kaynakları tarafından tespit edilen örgütsel şemaya göre, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e doğrudan bağlı "Türkiye jandarma sorumlusu" bulunuyor.Türkiye sorumlusunun altında bölgelere ayrılan 7 temsilcilik yer alıyor. Temsilciliklere bağlı illerden sorumlu kişilere "il müdürü", alt sorumlulara da "müdür yardımcısı" deniliyor."Konya temsilciliği"ne bağlı Eskişehir'de jandarmalardan sorumlu il müdürü ve 2 müdür yardımcısı bulunuyor. Müdür yardımcılarından biri subay rütbeli jandarmalar, diğeri ise astsubay ve uzman çavuşlardan sorumlu olarak "il müdürü"ne gereken bilgileri aktarıyor.
-Şemada ‘Öğretmen’ ‘Ümit grubu’ Arama Tarama Mesulu (ATM), Bilgi İşlem Mesulu (BİM) ve izdivaç sorumluları da yer alıyor.Bu sorumluların kendilerine özgü görevleri de bulunuyor. Jandarmada görevli FETÖ üyelerinin örgütteki konumları ve çalışmalarına göre, jandarmaya geçmişte sızan FETÖ mensuplarınca önceki yıllarda ya ödüllendirilip bir üst rütbeye yükseltildiği ya da hazırlanan ihbar mektuplarıyla cezalandırıldığı belirlendi. AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi