YARATICI OYUNCAKLAR

Okunma: 261
Videoyu Aç YARATICI OYUNCAKLAR
A
a

Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı. ‘Şehir Çocuktur’ ilkesiyle, okul öncesi eğitim alan çocukların, içinde serbestçe oynayabilecekleri bir atölye oluşturdu.

16 yıl önce başlatılan ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ projesinde ücretsiz eğitimler alan kadınların ürettiği materyallerden oluşan oyun atölye sergisi, Türkiye’de çocukların yaşına ve ihtiyaçlarına uygun tasarlanmış ilk atölye sergi olma özelliğini taşıyor.
Büyükşehir Belediyesi okul öncesi eğitimde bir model olması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi (ESMEK) kursiyerlerinin emekleri ile oluşturduğu oyun atölyesini “Gel Beraber Oynayalım” adıyla, sergi haline getirdi. Haller Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve çok sayıdaki anaokulu öğrencisi katıldı. Eskişehir’in UNESCO tarafından Öğrenen Şehirler Ağı’na dahil edildiğini hatırlatan Başkan Büyükerşen “Ancak şimdiye kadar okul öncesi çağındaki çocuklar için oyuncağı oyunla birleştiren, onu da masal anlatımı ve dans-ritim-hareket atölyesi ile zenginleştiren, mekanın tamamen çocuk ziyaretçiler için tasarlandığı bir sergi olmamıştır” dedi. Haller Gençlik Merkezi Sergi Salonunda 24 Kasım’a kadar sürecek sergiyi yüzlerce çocuğun ziyaret etmesi bekleniyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi