Yardım bekliyor

Videoyu Aç Yardım bekliyor
A
a

Geçen sene sokağa terkedildikten sonra iki gözünü de kaybeden Bella isimli köpek, yeniden görerek hayata tutunabilmek için ameliyat olmayı bekliyor. Ameliyatı kaldırıp kaldıramayacağı belli olmayan Bella’yı sahiplenen Havvas Yazıcı ise, gerekli işlemlerin yapılabilmesi için maddi ve manevi destekleri bekliyor.


Hayatı boyunca birçok kez sahibi değişen ve her defasında sokağa bırakılan Minyatür Cocker cinsi köpek 9 yaşındaki Bella yeni bir savaşa hazırlanıyor. Bırakıldığı sokaklarda bir gözünde çöplerde yediği yemekler yüzünden hasar oluşan, diğer gözü ise kedilerin saldırısı sonucu hasar gören minik köpek zamanla görme yetisini tamamen kaybetti. Sadece burnuyla ve hisleriyle yolunu bulmaya çalışan Bella’nın, iki gözünden de geçireceği ameliyatlar ile tekrar görebileceği belirtiliyor. Buna rağmen gerek ilerleyen yaşı, gerekse sağlık durumu nedeniyle ameliyatları kaldırıp kaldıramayacağı soru işareti taşıyor. Bella’ya bakabilmek için işinden ayrılan ve büyük bir özveriyle ona sahip çıkan yeni sahibi Havvas Yazıcı ise minik dostunun hayata tutunabilmesi için maddi ve manevi destekçilerini bekliyor. 
BİR KAFEDE BULDU
Köpek ile arkadaşı aracılığıyla tanışan ve dayanamayıp sahiplenen Havvas Yazıcı, Bella’nın zamanında sokağa bırakıldığını ve bu yüzden görme yetisini kaybettiğini belirtti. Yazıcı, “Biz tanıştıktan kısa bir süre sonra Bella’nın göremediğini fark ettim. Şehir dışındaydım döndüğümde bir kafede buldum. Eğer bakamayacaksa sahiplenmek istediğimi söyledim. Bella’nın hali hazırda bir sponsoru vardı. Onunla irtibata geçtik. Zamanında sokağa bırakılmış. Şeker tüketmiş ve bir gözünü de kediler almış. Katarakt var. İlk alındığında bu kadar ilerlememişti ama şu an çok ilerlemiş durumda” dedi.
KATARAKT ALINACAK
Geçireceği ameliyatlar sayesinde dostunun yeniden görebileceğini ifade eden Havvas Yazıcı, işlemlerin maddi olarak pahalı olduğunu vurguladı. Bella’nın anesteziyi kaldırıp kaldıramayacağını da öğrenmeleri gerektiğini söyleyen Yazıcı, “Ameliyat imkanımız var, ama anesteziyi kaldırıp kaldıramayacağını öğrenmemiz gerekiyor. Eskişehir’de göz üzerine yoğunlaşmış bir veteriner hekimi yok ama Ankara, İstanbul ve İzmir’de bu tarz işlerde ustalaşmış insanlar mevcut. Fakat maddi olarak biraz pahalı. Gözündeki beyaz karartıyı ameliyat ile alacaklar. Gözünün önündeki tabaka kalktıktan sonra görebilecek. Çok basit bir operasyon ama Bella’nın anesteziyi kaldırabilmesi lazım. Kaldırıp kaldıramayacağını da karaciğer böbrek değerleriyle beraber öğrenebileceğiz. Şimdi yapacağım ilk adım testlere sokmak. Eğer ameliyatı kaldırabiliyorsa da elimden gelen imkanlarla ameliyat için koşturacağım” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi