YARI MALİYETE BETON YOLLAR

Videoyu Aç YARI MALİYETE BETON YOLLAR
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘Beton Yol’ uygulaması, Seyitgazi’de 30 kilometrelik ana arter ile Tepebaşı’nda 9 kilometrelik ana arterde de uygulanacak. Asfalt yola göre yarı maliyetine hayata geçirilecek yatırım için ekipler çalışmalara hız verdi. 


‘Beton Yol’ uygulamasına İnönü’de başlayan ve olumlu sonuç alan Büyükşehir Belediyesi, bu uygulamayı il genelinde ilçe kırsal yollara yayıyor. İlk etapta 30 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan Seyitgazi İlçe merkezinden Cevizli-Bardakçı - Hankaraağaç - Gökçekuyu Mahallesine kadar olan ana arter yol beton yol oluyor. Yol genişliğini 5 metreden 7 metreye çıkartmak üzere beton uygulaması yapılacak güzergahta alt yapı çalışmalarına hız verildi.
YAYGINLAŞACAK
Seyitgazili vatandaşlardan gelen talep ile bu yolu en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Yurt dışına döviz vererek aldığımız asfalt yerine, yarı maliyetiyle beton yolu tercih edeceğimiz bir döneme girdik. İlk denemelerini İnönü’de yapmış ve güzel sonuçlar almıştık. Hem iş gücünden kazandıracak, hem uzun ömürlü olacak hem de dışa bağımlılığı azaltarak daha ekonomik olacak beton yol uygulamasını etap etap yaygınlaştıracağız. Ayrıca Seyitgazi’de gerçekleştirilecek 30 kilometrelik çalışmalar sonrasında Fevzi Çakmak Mahallesini Hasanbey-Yıldırım Çiftliği-Cumhuriyet-Gökdere Mahallelerine bağlayan Hatboyu-3 Caddesinde de çalışmalara başlayacağız. Bu yıl içerisinde bu yolumuzu da beton yol yapacağız” dedi.
DAHA EKONOMİK
Asfalta göre daha dayanıklı, ekonomik ve uzun ömürlü olması ve kullanım sırasında daha az bakım gerektirmesi nedeniyle beton yol tercih edildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, beton yol yapımından önce altyapı iyileştirmesi yaparak yol altından geçişleri sağlamak için geçiş borularının döşenmesi çalışmaları tamamlandığını belirtti. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri “Amacımız kırsal ana arter yolları başta olmak üzere il genelinde teknik ve ekonomik açıdan daha üstün olan beton yolları yaygınlaştırmak. Önümüzdeki dönemde beton yol uygulamasını çok farklı noktalarda uygulayacağız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi