Yarı maraton coşkusu!

Videoyu Aç Yarı maraton coşkusu!
A
a

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ford Otosan Eskişehir Yarı Maratonu yapıldı. Yarışlar sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi. Katılımın bir hayli fazla olması yetkilileri sevindirdi.

Startı birlikte verdiler
Ulus Anıtı önünden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün startını verdiği 21 kilometrelik Ford Otosan Eskişehir Yarı Maratonu’na yaklaşık 2 bin sporcu katıldı. Etkinlik kapsamında 10 kilometrelik koşu ve çocuk koşusu da gerçekleştirildi.


 
Kürsüye çıktılar
10K Kadınlarda birinci Demet Dinç olurken erkeklerde birinci Ercan Savaşan, 21K Kadınlarda birinci Elif Dağdelen olurken erkeklerde birinci Geyate Fısseha Gelaw, Şirketler Koşusu kadınlarda birinci Esra Sağlam ve erkeklerde birinci Erkan Öz oldu. Paralimpik 10K birincisi Kadir Çelik ve paralimpik 21K birincisi ise Cengiz Sevim oldu.
 
“Katılan herkes şampiyon”
Koşunun ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Bu maratonda koşan bütün sporcularımızı ve halkımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum, önlerinde saygı ile eğiliyorum. Bana sorarsanız katılan herkes şampiyondur. Satılanlar sadece siz çok sevgili vatandaşlarımız değil Türkiye’nin her yerinden katılım oldu maratona. Bu Eskişehirliler ve benim için ayrı bir kıvanç vesilesidir” dedi.


 
“Efor sarf ettiniz”
Başkan Büyükerşen, “Bu güzel günde efor sarf ettiniz. Yarışı kazanmak için sarf edilen efor Türk Halkının, 7’den 70’e her yaşta insanın ayağında çarığı yokken sırtında abası yokken birlikte bütün eforunu Türkiye’yi kurtarmaya tahsis edilerek Büyük Zafer’i sağladıkları zaferin bir küçük göstergesidir” ifadelerini kullandı.
 
“Sanayinin şampiyonu”
“Türk halkı azimlidir” diyen Büyükerşen, “Hiç beklenmeyen mucizelerin yaratıcısı olur. Bu maratonun düzenlenmesinde büyük hizmeti ve yardımı olan Koç topluluğunu tebrik ediyorum. İnönü’deki Ford taşıt fabrikasının bütün personelinin, emekçilerinin alınlarından öpüyorum. Onları da Türk Sanayisi’nin şampiyonu ilan ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi