YATIRIMLAR DURDU

Videoyu Aç YATIRIMLAR DURDU
A
a

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) kurumu bünyesinde devam eden yatırımların,  devletin yatırımlara maddi kaynak aktaramaması nedeniyle durma noktasına geldiğini belirtti.


Ekonomik kriz nedeniyle 2019 yılına ait toplam 1,5 milyar lira tutarındaki yatırımın, yüzde 95’inin tasfiye, devir ve süre kapsamında olduğu belirten CHP Milletvekili Süllü, yarım kalan projeler arasında DSİ’nin Eskişehir’deki yatırımlarının da olduğunu söyledi. 
ÇALIŞMA YAPILMIYOR
Süllü, Eskişehir’de merkez ve ilçelerde yapımına başlanılan birçok yatırımın teslim tarihleri geçmesine rağmen tamamlanamadığını belirterek bu yatırımlardan birinin de Gündüzler Mahallesinde 2017 yılında yapımına başlanılan, Mayıs 2019’da bitirileceği belirtilen baraj olduğunu açıkladı. Süllü, teslim tarihinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen tamamlanamayan barajda şu anda hiçbir çalışmanın olmadığını da ekledi.
BAKAN’A SORDU
Ülke ekonomisine yıllık 5 milyon 120 bin 520 lira katkı, 250 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenen ve depolanacak su ile 12,020 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak baraj inşaatının bir an önce tamamlanmasını isteyen Süllü, yazılı soru önergesi ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye şu soruları yöneltti: “Eskişehir’de Bakanlığınıza bağlı DSİ bünyesinde yarım kalan yatırımlar nelerdir? Yapımı duran Gündüzler Barajı’nın teslim tarihi nedir? İnşaat çalışması ekonomik kriz ve ödenek yetersizliği ile duran yatırımların tamamlanması için Bakanlığınızın aldığı önlemler nelerdir?” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi