YEMYEŞİL TEPEBAŞI

Videoyu Aç YEMYEŞİL TEPEBAŞI
A
a

Tepebaşı Belediyesi, sorumluluğundaki 483 yeşil alan ve park ile 2018 sonu itibari ile kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10.03 metrekareye ulaştı.


Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu doğrultuda sürdürülebilir bir ekosistemi sağlamak, bölgenin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak, katılımcı yöntemlerle yeşil alanlar ve spor alanları oluşturmak, engellilerin, kadınların, çocukların ve gençlerin katılımı ile çevre duyarlılığını arttırmak amacı ile çalışmalarını sürdürüyor.
VATANDAŞ MEMNUN
Yetki ve sorumluluğundaki 483 yeşil alan ve parkın, bakım ve iyileştirme çalışmalarını sürdüren Tepebaşı Belediyesi, kent halkının doğal ve sağlıklı ortamlarda, keyifle vakit geçirmesine imkan sağlıyor. Kente kazandırılan yeni yeşil alanlar ile birlikte kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10.03 metrekareye ulaşırken; söz konusu alanlarda içinde oluşturulan oturma grupları, oyun alanları ve spor donatıları da vatandaşların memnuniyetini kazanıyor.
SOLUK NOKTASI
Parkların vatandaşlar için önemine dikkat çekten Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Tepebaşı bölgemiz, bünyesindeki parklar ile vatandaşlarımız için önemli bir mola yeri, soluk alma noktası haline geldi. Biz de yeşil alan oranları ile zaten başarılı bir seviyede bulunan ilçemize yeni parklar yapmaya, mevcut parklarımızı da yenilemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan parklarımız ile ilgili aldığımız geri dönüşler çok olumlu, insanımız yeşil alanları oldukça seviyor. Tepebaşı, kendine yakışır, şık ve çağdaş yeşil alanları ile iftihar edilen bir bölge olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi