Yeni otobüs tartışması

Okunma: 805
Videoyu Aç Yeni otobüs tartışması
A
a

Büyükşehir Belediye Meclisi yine gergin geçti. Büyükşehir Belediyesi tarafından 40 otobüs temini için 20 milyon liralık kredi kullanılması talebine AK Partililer ret oyu verirken, meclis üyeleri arasında sert tartışmalar da yaşandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı ikinci oturumu Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı.  Oturum, AK Partililerin grup toplantısının uzaması sonucunda 15 dakika gecikmeli başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 40 otobüs temini için 20 milyon liralık kredi kullanılması talebine AK Partililer ret oyu verirken, meclis üyeleri arasında sert tartışmalar da yaşandı.12 ilçenin toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi için belediye yetkilileri 40 adet otobüs alınmasını istedi. AK Partililer ise daha önceki yıllarda 190 otobüs alınmasına rağmen ilçelere bir tane bile otobüs aktarılmadığını ileri sürerek, yeniden 40 otobüs alımının gerekli olmadığını savundu.Alınacak yeni otobüslerin ayrı bir borç yükü getireceğini iddia eden AK Partililer, ilgili maddeyi reddetti.Komisyon raporuna karşı oy gerekçelerini söyleyen CHP’li Ahmet İlker, konunun önemine karşın ayrı bir yük getireceği iddiasının doğru olmadığını söyledi. Belediyenin kısa vadeli borç stoğunun bulunduğunu belirten İlker, komisyon kararına ret oyu verdiklerini açıkladı.AK Partili Mustafa Önder’in alınan otobüslerin 9 aydır terminalde park halinde beklemesini söylemesi ise Büyükerşen’i kızdırdı.
ÇALIŞMAYAN OTOBÜSÜMÜZ YOK
Önder’e yanıt veren Büyükerşen, “Ağızdan dolma laflarla burada bir şeyler anlatıyorsun. O araçlar orada muhafaza ediliyor. Bir tek çalışmayan otobüsümüz yok. Bugün alınan otobüslerin tamamı çalışıyor. Boşuna kendini yırtma” dedi.Uzun tartışmaların yaşandığı madde AK Partililerin ret oyu neticesinde reddedildi. Başkan Büyükerşen, ilgili konuyu veto ettiğini söyleyerek, mahkemeye taşıyacağını duyurdu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi