Yeni yetenekler aranacak

Okunma: 441
Videoyu Aç Yeni yetenekler aranacak
A
a

Bu sezon ilk kez Basketbol Gençler Ligi düzenleniyor. Eskişehir Basket’in de katılacağı Gençler ligi’nin tanıtım toplantısı dün yapıldı. Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, amaçlarının yeni yetenekleri Türk basketboluna kazandırmak olduğunu söyledi.

A ve B Gruplarından oluşacak
A ve B Grupları’ndan oluşan Basketbol Gençler Ligi lansmanı Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleşti. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Ceosu Ömer Onan, Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Takım Menajeri Kerem Tunceri, Basketbol Gelişim ve tesisler Direktörü Fırat Eser, Basketbol Gençler Ligi Koordinatörü Gökhan Sunter, Proje Yetkilisi Yağız Kaba ile takım temsilcileri ile takım kaptanları katıldığı lansmanda bu yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Gençler Ligi tanıtıldı.
 Çözüm üretecek projeler
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaptığı konuşmada yeni yetenekleri Türk basketboluna kazandırmak istediklerini belirtti. Başkan Türkoğlu şu ifadeleri kullandı; Türkiye’nin bir basketbol ülkesi olduğunu Eurolig’de kanıtladık. Yeni jenerasyon oyuncularının A Takımları’nda yeterli süre alamamalarının en büyük nedeni yeterli tecrübeye ulaşamamış olmaları. Bundan ötürü Basketbol Gelişim Departmanı’nı kurduk. Kulüpler ve altyapılar ile kol kola çalışan bu departmanımız çözüm üretecek projeler hazırladılar.”
“Yeni yetenekler bulacağız”
Konuşmasına devam eden Türkoğlu, “Yalnızca Türk sporcu ve yöneticilerden oluşacak 20 takımın katılımıyla bu yılın en önemli girişimlerinden olan Basketbol Gençler Ligi’nde, oyuncu, antrenörler ve kulüpler ile federasyonumuz başta olmak üzere tüm paydaşları bir araya getirdik. Türk basketbolunun yeni 12 Dev Adamları’nı yetiştirmek üzere ortaya koyduğumuz bu projeye gerekli katkıları sunacağız. BGL’nin Türk basketbolunda en önemli başlangıçlardan birisi olacağına inancımız tam. Bu lig sayesinde yeni yetenekleri bulup Türk basketboluna kazandıracağız” dedi.
“Basketbolun gelişimi için”
 Gençler Ligi’ni kurmaktaki en büyük amacın heyecan kat sayısı yüksek ve zorlu maçlar oynatmak ve genç basketbolcuları daha çabuk geliştirmek olduğunu belirten TBF Ceosu Ömer Onan, “Basketbolun gelişimi için bu lig çok önemli. Ligde Play-Off sistemi olacak ve kalan son 4 takım Final Four oynayacak. Final Four’da şölen havası olmasını istiyoruz. Amacımız genç arkadaşlarımızın gelişimini sağlamak. Maçları Süper Lig maçlarının birkaç saat öncesine koyarak genç arkadaşlarımızı taraftar önünde oynatmak istiyoruz” dedi.
Kaptanlar bir araya geldi  
Tanıtım toplantısında yapılan konuşmaların ardından Basketbol Gençler Ligi’nde mücadele edecek olan takımların kaptanları sahneye çıkarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Basketbol Gençler Ligi’ndeki temsilcimiz Eskişehir Basket Genç Takımı’nın Kaptanı Mert Akarsu, 1 Ekim Pazar günü deplasmanda mücadele edecekleri Gaziantep Basketbol Genç Takımı Kaptanı Mert Doğan ile bir araya gelerek başarılar diledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi