19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Yeniden Köksal

Videoyu Aç Yeniden Köksal
A
a

Sağlık-Sen Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde Hasan Hüseyin Köksal güven tazeledi.


Sağlık-Sen Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurula Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de katıldı. Seçimleri demokrasi şöleni olarak nitelendiren Memiş, “Seçimler seçmenin iradesinin sandığa yansımasıdır. Ancak son zamanlarda yaşadığımız bazı hadiseler, vesayetçi anlayışın sahaya yansıması ve etkileme çalışmaları bizleri derinden üzmektedir. Demokrasi şölenimize gölge düşürecek bir vesayetçi anlayışla karşı karşıyayız. Sendikamızda yöneticilik yapmış, daha sonra siyasete girmiş olan bir kişinin sahayı etkileme çabasını ibretle izlemekteyiz. Bu kişi ve kişiler; siyasete girdikten sonra, sağlık çalışanlarına yönelik hangi çalışmaya imza atmış, hangi mücadelenin öncüsü olmuşlardır? Tavsiyemiz, herkesin kendi işine bakmasıdır” diye konuştu.
Alınan önlemler
caydırıcı olmalı
Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal da konuşmasında, makamdan güç alan değil, geldikleri makama güç katan, orayı aktifleştiren, varoluş amacına hizmet eden bir anlayışla hizmet ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini söyledi. Dört yılda birçok projeye imza attıklarını, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sesini dinleyerek onlarla beraber yürüdüklerini söyleyen Köksal, “Aldanan da olmadık, aldatan da. Yaptığımız her proje, üyelerimiz ve teşkilatımızla ortak kararlaştırdığımız çalışmalardır. Başarımızın sırrı, teşkilatımızla bir ve beraber olmaktan geliyor. Önlemeyen sağlıkta şiddet için caydırıcı önlemler alınmasını istiyoruz. Ülkemizin zor günlerden geçtiğini asla amacımızın para olmadığını anlamakta güçlük çeken üst düzey bürokratlarımızı da ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu. Tek listeyle gidilen seçimde Hasan Hüseyin Köksal başkanlığındaki yönetim kurulunda Nebi Kascı, Ömer Gezer, Galip Özsarı, Hüseyin Demir, Züleyha Eryiğit ve Hasan Gökçe yer aldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi