Yıkıldı yıkılacak

Okunma: 274
Videoyu Aç Yıkıldı yıkılacak
A
a

Odunpazarı Evlerinin bulunduğu bölgede yer alan Şarkiye Mahalle Muhtarlığı binası bakımsızlıktan yıkılmak üzere. Mahalle muhtarı Şakir Kurtoğlu, Odunpazarı Evleri’ne yakışan bir muhtarlık binası istediklerini söyledi.

Odunpazarı Evlerinin bulunduğu bölgede yer alan Şarkiye Mahalle Muhtarı Şakir Kurtoğlu, muhtarlık binalarının çok eski olmasından şikâyetçi. Eskişehir’in tarihi bölgesine yakışmayan bir binada muhtarlık yapmaya çalıştığını söyleyen Muhtar Kurtoğlu, “Odunpazarı Evleri’ne yakışan bir muhtarlık binası istiyoruz. Tarihi dokuya da uygun olmalı ki, gelen turistler muhtarlık binamızın dahi fotoğrafını çeksin. İki dönemdir muhtarım. Hala bekliyoruz. Yer bulamıyoruz deniyor. Bize Milli Eğitim’in kazan dairesini gösterdiler. Ama ben kabul etmedim. Yakışır mı kazan dairesinde muhtarlık yeri. Hem orası Paşa Mahallesi sınırlarında kalıyor. Ben kendi mahallemin içinde olsun istiyorum muhtarlık binam” dedi. Binanın üst katlarında da kimse yaşamazken, Muhtar Kurtoğlu, binanın en alt katında muhtarlık yapmaya devam ediyor. MELTEM KARAKAŞ
1000
icon
arda 28 Eylül 2017 14:54

mili eğitimin kazan dairesi denilen yer mevcut yerdem çok çok daha iyi sadece adı kazan dairesi . tertemiz. yerler kalebodur. duvarlar boyalı badanalı tertemiz yer. ayrıca mevcut muhtarlık binasına ile arasında sokak var sadece yolun bir tarafı şarkiye bir tarfı paşa mah. muhtarımız kendi mahllesinde istiyorama odunpazarıilçe müftülüğüde tepebaşı sınırlarıda kalıyor.

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi