19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Yıkım işlemleri sürüyor

Videoyu Aç Yıkım işlemleri sürüyor
A
a

Eskişehir'de 1953 yılından bu yana hizmet veren tarihi Atatürk Stadyumu'nda yıkım işlemleri tamamlanıyor


1953’den bu yana
Eskişehir'de spor tarihinin en büyük şahitlerinden biri olan Atatürk Stadyumu'nda yıkım işlemleri devam ediyor.  Yeni Eskişehir Stadyumu'nun yapılmasıyla birlikte görevini tamamlayan tarihi stat, son olarak protokol ve basın mensuplarının keyifli maçına sahne olmuştu. 14 bin 950 kişilik kapasiteye sahip Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda devam eden yıkım çalışmaları havadan görüntülenirken, açık tribünün büyük bir bölümünün yıkıldığı gözlemlendi. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından alanın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için çalışmalar başlatılacak.
Taraftar anılarını anlattı
Stadın önünden geçen birçok taraftar ise çalışmaları duygu dolu gözlerle izliyor. O taraftarlar arasında yer alan Ömer Sönmez, maçlara giremediği zamanlarda ağaç üzerinden karşılaşmaları takip ettiğini aktardı. Sönmez, “Bu stadın yıkılması bizi çok üzüyor. Ama tabii teknoloji ilerledikçe ve yeni statlar yapılınca, modern statlara kavuşuyoruz ve buna ayak uyduruyoruz. Burada çok anım var ama bir tanesini söyleyeyim. Maçlara giremediğimiz zaman okulun önündeki ağaçlara çıkardık, oradan maçı izlerdik. Ağabeylerimiz gelip bize kızardı. Bilet sırasında ‘Ağabey beraber girelim mi?’ diyerek içeri girmeye çabalardık” dedi.
Çocuğumla giderdim
Diğer bir taraftar Çetin Altan ise, 62 yıllık ömrü boyunca sayısız anıya sahip olduğunu aktardı. Yağmurda, soğukta, sıcakta ve birçok zorluk içerisinde Eskişehirspor'a destek verdiklerini ifade eden Altan, "Ben ufak çocuğumla maçlara geldim. Çok sırtımda taşıdım. O ıslandı ben de ceketimi üstüne attım. Neler neler yaşadık. Unutamadığım bir maç benim de var. Eskişehirspor-Şekerspor maçı vardı. Çok eskide kaldı belki ama şampiyonluk maçımızdı. Yenemedik ve hiç unutmayacağım. Eskiden stada giremediğimiz zaman yukarıda bölüm vardı oradan içeri atlardım” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi