Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

YİNE HALİL ÜNAL!

Okunma: 1059
Videoyu Aç YİNE HALİL ÜNAL!
A
a

Es Es’te başkan Halil Ünal, 8 Mayıs’ta görevi bıraktığını ve aday olmayacağını açıklamıştı. Ünal, dünkü Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da destek sözü alarak tekrar aday oldu ve 5’inci kez Eskişehirspor’un başkanı seçildi


 
Önce ‘Aday değilim’ dedi
Eskişehirspor’da geçtiğimiz hafta yapılması gereken Olağanüstü Seçimli Genel Kurul çoğunluk sağlanamadığı için düne ertelenmişti. Çoğunluğun aranmadan yapılan kongre oldukça sancılı bir hayli geçti. Halil Ünal, Mali Genel Kurulda aday olacağını söyledi. Ancak daha sonra Mesut Hoşcan ve bazı delegelerin eleştirilerine maruz kalan Ünal, bu ortamda aday olmayacağını ve adaylıktan çekildiğini belirtti.
 
Oy birliğiyle başkan oldu
Beklenenden üç saat uzun süren kongrede bir süre Başkan Halil Ünal’ı ikna turlarıyla geçti. Ünal 10 milyonluk bir desteğe ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Kongreye 10 dakikalık ara verildi. Burada Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, AK Parti Milletvekili adayı Dündar Ünlü, eski yönetici Ali Eldem, kurucu başkan Aydın Begiter ve yöneticiler, Ünal’a destek sözü verdi. Desteği arkasına alan Ünal yeniden aday oldu. 249 delegenin katıldığı genel kurulda açık oylamada Halil Ünal yeniden başkan seçildi.
 
“50 milyon TL’ye ihtiyaç var”
“Şu geçmiş kavgaları bırakmamız lazım” diyen Başkan Ünal, “Cumhurbaşkanımıza ve TFF Başkanımıza söz vermiştim ‘Bu kulübü ortada bırakmayacağım’ dedim. Bu Eskişehirspor kimsenin babasının malı değil. Hani belediye başkanları hani milletvekilleri. Bu takımın acil Süper Lig’e çıkması gerekiyor. Bunun için 50 milyon liraya ihtiyaç var. Tamam ben çıkıyım aday olayım ama o heyecan bir kere yaşanır. Güç birlikteliğine ihtiyaç var” diye konuştu.
 
“Hedefimiz Süper Lig”
Ünal, “Güç birlikleri oluşturulacak ve Ali Eldem ile Aydın Begiter bu komitede kaynak arayışları için emek sarf edecek. Dündar Ünlü sponsor ve reklam konusunda destek sözü verdi. Taraftar grupları liderleriyle 20 bin kombine satmayı hedefleyeceğiz. Bu komitenin toplayacağı paraların hiç birini kulübe sokmayacağım alacaklı oyuncuların dosyaları kapanacak. Verilen destekler doğrultusunda hedefimiz Süper Lig. Bu hedef için yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Halil Ünal’ın yönetim kurulu şu şekilde;
Gültekin Güvensoy
İsmail Hakkı Gül
Gürdal Abacı
Ayhan Can
İlhan Arslan
Murat Ilgaz
Murat Kahya
Mustafa Polat
Hasan Tuç
Nuh Kıyaklı
Altan Begiter
Alperen Odabaşı
Harun Adıgüzel
Mete Yılmaz------------------------------------------------------------
Kulübün borcu 153 milyon TL!

Eskişehirspor’da Olağan Mali Genel Kurul dün Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kulübün borcu 153 milyon TL olarak açıklandı

“Bu borçları temizleriz”
Dün önce Olağan Mali Genel Kurul yapıldı. Mali Genel Kurula 249 delege katıldı. Eskişehirspor mali müşaviri yaptığı açıklamada toplam borcun 153 milyon 173 bin lira olduğu belirtildi. Başkan Halil Ünal burada yaptığı konuşmada, “Borç o kadarda abartıldığı gibi değil. Bu zamana kadar hep abartıldı. Ama bu ligde bu borçla mücadele edemezsiniz. Süper Lig’e çıktığınız andan itibaren bu borçları temizleriz” diye konuştu.
 
Ünal yönetimi ibra edildi
Halil Ünal ve yönetim kurulu yapılan oylama sonucu delegeler tarafından ibra edildi. Borçlar arasında, teknik direktörlere; 5 milyon 151 bin lira, banka kredilerine 38 milyon 252 bin lira, futbolcular ve puan silme riskli borçlara 46 milyon 329 bin lira borçların olması göze çarptı. Başkan Halil Ünal bu sezon için 50 milyon civarı bütçeyle hem transfer tahtasının açılacağını hem puan silme cezasının gelmeyeceğini ve iddialı bir kadro kurulacağını belirtti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 
W
Kongrenin seyrini değiştirdi
Es Es’in eski yöneticilerinden Ali Eldem dün kongrenin seyrini değiştirdi. Kongrede birlik ve beraberlik mesajı veren Eldem, daha sonra Başkan Halil Ünal, Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt ve AK Parti Milletvekili adayı Dündar Ünlü’yü kürsüye çağırdı. Eldem, birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla Es Es’in Süper Lig’e çıkacağını söyledi. Ali Eldem bir yönetici gibi Es Es için maddi anlamda destek arayışlarına başlayacağını belirtti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W
“Oldukça kırgınım”
Es Es’in eski başkanı Mesut Hoşcan, dilek temenni kısmında söz alarak, “Benle de ilgili baskılar geldi ama ben başkanlığı yapmak istemiyorum. Her şeyime haciz geldi… Halil başkan bir doğru laf söyledi. Bugün birlik ve beraberlik günü dedi. Aynen öyle bugün birlik olmamız gerekiyor. Şehrin dinamikleriyle bir araya gelip bu işin altından kalkmamız lazım. Yıllık aidatım konusunda alacağım karşılığında bu aidatın ödenmesini istedim. Ancak bunu kabul etmediler ve bende hazirun listesinde değilim şu an. Buna oldukça kırgınım” dedi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W
İki sürpriz birden
Yeniden Eskişehirspor başkanı olan Halil Ünal’ın yeni sezonda takımı Teknik Direktör Ümit Özat’a emanet edeceği öğrenildi. Ümit Özat’ın iki oyuncuyla birlikte Eskişehir’e geleceğini belirten Ünal, “Hocamız gelecek göreve başlayacak. Şampiyonluk için iddialı bir kadro kuracağız. Hedefimiz Süper Lig” dedi.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W (fotosuz)
Üye aidatı 500 TL oldu
Eskişehirspor’da üye aidatları konusunda indirim yapılması için dün oylama yapıldı. 29 üyenin önergesine göre giriş üye aidatlarının bin liradan, 500 liraya çekilmesi için divana önerge sunuldu. Başkan Halil Ünal’ın desteklediği bu önerge kongre üyeleri tarafından kabul edildi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi
Ahmet Ataç
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel