YOL AYRIMI

Okunma: 598
Videoyu Aç YOL AYRIMI
A
a

Bu hafta vizyona Yol Ayrımı, Mutluluk Zamanı, Yanlış Anlama, Doğu Ekspresinde Cinayet, Ağır Kelepçe, Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali, Umudun Öteki Yüzü olmak üzere 7 film girdi. En çok dikkat çeken film olan Yol Ayrımı’nı sizler için derledik.

Dram türünde çekilen Yol Ayrımı filminin yönetmen koltuğunda Yavuz Turgul oturuyor. Şener Şen’le Yavuz Turgul’u 7 yıl aradan sonra bir araya getiren filmin oyuncu kadrosu Şener Şen, Rutkay Aziz, Mert Fırat, gibi usta oyunculardan oluşuyor. Beyazperde eleştirmenlerinden Murat Tolga Şen "İyi bir insan olmak, vicdan sahibi olmak demektir" başlıklı yazısında filme ilgili şu ifadelere yer verdi:
Yol Ayrımı iki büyük ustanın yeniden karşımıza çıkarak bizi çok mutlu ettiği filmlerden biri daha... Yavuz Turgul’un hangi filmi daha iyiydi diye düşünmeden izlediğiniz takdirde çok keyif verecek. Şener Şen’in güçlü oyunculuğu, çok iyi bir senaryoda, Yavuz Turgul’un reklamcılıktan beslenen ve dönemdaşlarının aksine köhnemeyen rejisiyle nefis bir filme dönüşüyor. Filme yönelik ¨dizi estetiğine sahip¨ eleştirisine de kulak asmayın. Bu cümleyi, dizi işinin geldiği noktayı ve asıl onların film estetiğine kavuştuğunu görmezden gelen birileri kurabilir ancak. 150 dakikalık süresine rağmen perdeden gözünüzü ayırmanıza imkan bırakmayan şiir gibi bir film. Filmler bizi değiştirmez ancak değişmemize ve daha iyi biri olmamıza yardımcı olur. Bu da o filmlerden biri... Haftanın en iyi seçimi olarak Yol Ayrımı’nı şiddetle tavsiye ediyorum. Ha, bu arada; filmin kör kitapçısının Mazhar’a verdiği iki kitap bize de şiddetle tavsiye, not alın.
 
1000
icon
Deniz yıldirım 12 Kasım 2017 11:33

Muhteşem bi film olmus

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi