ZAFERİMİZİ KUTLAYACAĞIZ

Videoyu Aç ZAFERİMİZİ KUTLAYACAĞIZ
A
a

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt’un Hamamyolu Seçim İletişim Merkezi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Kurt, “Eskişehir halkı kararlıdır tutarlıdır yüreklidir. Pazar günü sandıklara sahip çıkan hemşerilerimle zaferi kutlamak üzere. Biz sizin için 24 saat çalışmaya hazırız” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt’un Hamamyolu Seçim İletişim Merkezi açılış törenine CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Konuşmalar öncesinde sahne alan Sanatçı Haşim Tayyar, kalabalığı coşturdu. Hep bir ağızdan şarkılar söyleyen Eskişehirlilere evlerinin penceresinden bakan vatandaşlar da eşlik etti. Sloganlar eşliğinde sahneye çıkan başkanlara ilgi büyük oldu.
DERS VERELİM
Daha sonra açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Bize bir güzellik daha yaşatıyorsunuz. Seçim kampanya döneminde biz neredeysek siz orada oldunuz. Ben biliyorum ki kapı kapı, ev ev dolaştınız. Bizim bu kampanyamıza son derece büyük katkı verdiniz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Artık seçim sürecinin sonuna yaklaştık. Son derece olumlu geri dönüşler alıyoruz. Eskişehirliler son derece vefakardır, hizmet eden insanları yakından tanır ve onlar için gereğini de sandıkta yerine getirir. 31 Mart seçimlerinde seçim sonucu yönünden endişe yaşamıyoruz. Sizlerin kafasınız bulandırmak için belden aşağı vurmalar başladı. Bunu en yukarıdan en aşağı kadar bize karşı olanlar yapmaya çalışıyorlar. Önce toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar. Onlardan yan olanlar ve olmayanlar olarak ayırdılar. Kendilerinden olmayanlara illet diyorlar zillet diyorlar. Ama onlar ne derse dedin biz bu Türk ulusunun mayasıyız çekirdeğiyiz ve bizler olmadan bu ulus olmaz. Bizler insanları kaynaştırmak istiyoruz. Bu seçimlerde konuların hepsini dikkate alarak oyumuzu kullanmak ve bizleri ötekileştirmeye çalışanlara ders vermeliyiz. Bunu tüm ilçelerde yapmalıyız. Ben artık yüreklilikle söyleyebiliyorum. Martın sonunun bahar olacağını artık adım kadar biliyorum. Bugüne kadar çalıştık, dolaştık. 31 Mart günü de hiçbir ayrım yapmaksızın sandığa gidecekler oyları kullanacaklar. O sandığa giren oyların aynı şeklide çıkması için sandık başında bulunun. Oy kullandığınız sandığa sahip çıkarsanız bu işin sonu zafer olacaktır” ifadelerini kullandı.
ESKİŞEHİRLİ KANMAZ
Sözlerine “Biz buraya küçük bir seçim bürosu açacaktık. Siz sanki vilayet meydanına cumhurbaşkanı gelmiş gibi toplanmışsınız. Yapmayın böyle. Korkutuyorsunuz. Önümüzdeki hafta 5 bakan daha gelecek. Hepinize çok teşekkür ediyoruz” ifadeleriyle başlayan Başkan Kurt, kalabalıktan büyük alkış aldı. Kurt, “31 Mart Türkiye için önemli seçimlerden biri. Hiçbir şey dünyanın sonu değildir. Bu seçimi beka sorunu Türkiye’nin sonu filan gibi algılatmaya çalışanlara inanmayın. Yılmaz Hoca 4 sefer belediye başkanı seçildi. Türkiye’nin bekasına bir şey oldu mu? Olmadı. Ahmet Ataç 3 sefer belediye başkanı seçildi. Türkiye’nin bekasıyla ilgili bir şey oldu mu? 2014’te ben Odunpazarı’na seçildim bir şey oldu mu? 2019’da seçilirsek neden beka olsun? Böyle bir uydurmaya Eskişehirli kanmaz. Eğer Türkiye’de bir sıkıntı varsa iktidardakilerin sıkıntısıdır. 17 yıldır ezici çoğunlukla yöneteceksiniz, hala gençlerimize iş bulamayacaksınız sonra seçimi kaybedersek beka sorunu olacak. Yok, böyle bir şey. Türkiye’de 17 yıllık iktidar başarısızdır, beceriksizdir. Hem iç politikada hem dış politikada hem ekonomide sınıfta kalmıştır. Bunu başka türlü göstererek bu seçimi de kurtarayım demek insan aklıyla alay etmek demektir” dedi.
HALKLA İTTİFAK
Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “Baraj sorunu vardı. Barajı kaldırmaya cesaret edemediler. İttifak yasası çıkartıp birilerine barajı geçirttiler. CHP ne yaptı? Biz sizden daha akıllıyız dedi. Başka ittifaklar kurdu, meclise 5 parti daha soktu. Çok partili demokrasi böyle olur. Şimdi cumhur ittifakı bir tarafta millet ittifakı bir tarafta ama diyor ki millet, zillet, illet her türlü hakareti yapıyor. Şükür ki Odunpazarı’nda ittifak yok. Odunpazarı’nda ittifakı halkla yaptık. Biz Odunpazarı’nda Adalet ve Kalkınma Partisi’nden şikayetçi olan hemşerimizle ittifak yaptık. Onlara diyoruz ki öyle ya da böyle bazı sebeplerle AKP’ye oy vermiş olabilirsiniz. Ama beceremedi, hala çocuklarımız işsiz, işsizlik oranı yüzde 24’e çıkmış. O zaman AKP’ye oy vermiş arkadaşlarımız vazgeçti. Gelsinler bize somut 10 bin kişiyi işe alacağım demekle olmuyor. 100 tane kreş yapacağım. 100 kreşte en az 5’e kişi çalışacak. 500 kişi. Alın size istihdam. Bütün mahallelerde halk merkezleri açacağız. Her halk merkezinde en az 5’er kişi çalışsa 150 kişi. Alın size istihdam. Böyle proje getirirseniz inandırıcı olursunuz. Öteki türlü palavra sıyırmakla politika olmaz.”
SINIF FARKINI KALDIRDIK
Eskişehir’de 2014 yılında Hamamyolu’nda çayın 2,5 lira olduğunu hatırlatan Başkan Kurt, “Şimdi 1 lira. Niye sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışıyla işletiyoruz. Halkımız için işletiyoruz. Eğer biz bu müdahaleyi yapmasaydık 5 liraya içerdiniz. O nedenle Odunpazarı’nda aracıyı, taşeronu kaldırıyoruz. Bundan sonraki dönemde inşallah bütün işleri kendimiz yapacağız. Benden önce 10 yıl iktidar partisinin belediye başkanı Odunpazarı’nı yönetti. 10 yılda, 16 milyon lira araç ve otobüs kiralamak için para ödedi. Ben ne yaptım, baktım ki burada bir katakulli var, araçları satın aldım. 6 milyon liraya. Şu anda 170 araçlık bir filomuz var ve sadece çalıştığı zaman masraf ediyor. Tasarruf böyle olur. Kaynak yaratmak, iş yapmak böyle olur. Hamamyolu’nu yaptık, dünyanın bütün yarışmalarında ödül aldı. Çünkü Hamamyolu bir sosyal toplumsal dönüşüm projesidir. Burada sınıf farkını kaldırdık. Eskişehir’in zengini de yoksulu da 1 liraya çay içiyor” diye konuştu.
ŞAHA KALDIRACAĞIZ
Vatandaşlardan 31 Mart’ta destek isteyen Kurt, “Odunpazarı Belediyesi halkçı, sosyal belediyecilik projelerine devam edecek. Ama en önemli yaptığımız iş. Bu büyük paralara ihtiyaç olmadan sadece inanç ve istekle olan bir şey. Bizden önce Odunpazarı Belediyesi’nde işçilerimiz 3 ayda bir maaş alıyordu. Biz bunu reddettik. Hem alnının teri kurumadan ücreti vereceksin anlayıştan hem sosyal demokrat inancımızdan kaynaklanan mantığımızdan önce işçilerimizin, memurlarımızın haklarını teslim ettik. Bu emekçi kardeşlerimizin tümü sendikalı oldu. İmkansız denilen şey oldu, taşeron sendikalı oldu. Türkiye ondan sonra taşeron sendikalı oldu. Biz bunları sizlerin desteği ve güveniyle yaptık. Gelecek dönemde Odunpazarı’nı şaha kaldıracak projelerimiz var. Bunları sizlerle yapacağız. Birlikte yöneteceğiz. Derneklerle, sendikalarla, odalarla, her türlü katılıma açık yönetim anlayışıyla yapacağız. Herkes Eskişehir’de dersine çalışıp gelsin. Ben 5 yıl boyunca bizimle birlikte görev yapan belediye meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni dönemde Eskişehir’i kucaklayan, yeni dönemde o halk ittifakını yapan bir belediye meclisi kurduk. Onlarla yeni dönemi daha iyi, daha güzel ve katılımcı Odunpazarı haline dönüştüreceğiz. Elbette sizin 3-4 aydır yapmış olduğumuz mücadeleye vermiş olduğunuz katkıyı inkar edemeyiz. Sizler olmazsanız bizler olmayız. Kadınlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kadınlarımız toplumun yarısı. Ama bizim çalışmalarımızın tamamı. Ben onlara teşekkür ediyorum. Onlar olduğu için biz bu seçimi kolay kazanırız. Kenarda kıyıda ikna olmayın varsa ikna edelim, sandığa gidelim. Sandığa gitmiyorum diyen varsa ikna edelim herkes sandığa gitsin. Herkes oy kullandığı sandığa sahip çıksın. Kediler girebilir kuşlar çıkabilir konabilir. Buna hazırlıklı olalım. Biz Eskişehir’de hakkımızı yedirmeyiz. Eskişehir halkı kararlıdır tutarlıdır yüreklidir. Pazar günü sandıklara sahip çıkan hemşerilerimle Pazar gün zaferi kutlamak üzere. Biz sizin için 24 saat çalışmaya hazırız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkanlar vatandaşla birlikte Seçim İletişim Merkezi’nde sohbet etti. Aynı zamanda alanda yemek ikramı da yapıldı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi