23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Zaferler kolay kazanılmadı

Videoyu Aç Zaferler kolay  kazanılmadı
A
a

Seyitgazi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü ve Seyyid Battal Gazi’yi Anma etkinlikleri düzenlenen törenlerle kutlandı.


Seyitgazi Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayan etkinlikte konuşan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Dumlupınar’da meşalenin ateşini yaktığını ifade ederek, “Seyitgazililerimiz de bu meşaleyi görerek bir ateşte buradan yaktılar. Biz ne kadar gururlansak azdır, ne kadar şereflensek azdır. Bu topraklarda, Anadolu coğrafyasında, Anadolu irfanının yoğrulduğu ve Anadolu ateşinin yakıldığı topraklardır” dedi. Bu toprakların kolay elde edilmediğini belirten AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, “Sekizinci yüzyıldan başlayıp 1071 tarihinde Malazgirt’e girdiğimiz de yeni bir dönem başladı. 26 Ağustos’ta Malazgirt zaferini kutladık. İki gün önce 30 Ağustosta Zafer bayramını kutladık. Bugün burada Seyitgazili hemşerilerimizle, Seyitgazi’nin kurtuluşunu kutluyoruz. İnşallah yarın 2 Eylül’de Eskişehir’in kurtuluşunu kutlayacağız. Bu zaferler kolay elde edilmedi, 96 yıldan bahsediyoruz” diye konuştu.
Seyitgazi’nin Kurtuluşu ve Seyyid Battal Gazi Anma etkinliklerinde ise halk oyunları gösterileri gerçekleştirilirken, alana gelen Eskişehir Sultan Okçuluk Ata Sporları Derneği Battalgazi'nin süvarileri Türk savaş sanatları gösteri ekibi ve Kütahya Evliya Çelebi Mehteran Takımı gösterileri vatandaşlardan beğenisini kazandı. Törende Seyitgazi Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu, Milletvekili Emine Nur Günay ve Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ok atışı gerçekleştirdi.  HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi