“Zalimlere ve zulümlere birlikte direneceğiz”

Okunma: 198
Videoyu Aç   “Zalimlere ve zulümlere birlikte direneceğiz”
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Alevi dernekleri ile bir araya geldi

Tepebaşı Belediyesi’nin her yıl Muharrem Ayı ve Aşure günü sebebi ile gerçekleştirdiği buluşmaya Alevi dernekleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, insanlığın tarihsel süreçte çok acılar çektiğini belirterek bu acılara kötü yönetim ve yöneticilerin sebep olduğunu söyledi. Başkan Ataç Kerbela’da çekilen acılar gibi Anadolu insanın da inançları sebebi ile acılar yaşadığına vurgu yaparak “zalimlere ve zulümlere birlikte direneceğiz, inanç, hoşgörü, özgürlük ve barış bize Mustafa Kemal Atatürk’ten emanet, bundan sonrası bizim dimdik ayakta, birbirimize sımsıkı bağlı olarak yaşamamızla mümkün dedi.

Gecede Muharrem Ayı ve Kerbela’nın tarihsel ve dinsel açıdan önemini anlatan Alevi Dedesi Seyit İbrahim Erenler, “farklı kimlik ve yörelerden geliyoruz ama nur, bereket, birlik ve beraberlik içinde hepimiz Aşureyi temsil ediyoruz. Kardeşçe, insanın insanca değer yargılarını yaşadığı bir toplum için bu toplantıyı hazırlayanlara, elini taşın altına sokanlara teşekkür ediyorum” dedi.

İlyas Küçükcan’da farklı malzemelerin kendi benliğinin kaybetmeden bir kazanda kaynayarak oluşturduğu aşure gibi toplumunda birliğini oluşturduğunu söylerken Hacı Bektaş Veli Dernek Başkanı Kamer Ali Duru da birlik ve beraberliğin sağlanmasında emeği geçen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür etti.

Gecede deyişler seslendirilirken, Genç Canlar Semah Ekibi de Semah gösterisi sergiledi.(HM)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi