ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

ZAMLARI GERİ ALIN

Okunma: 578
Videoyu Aç ZAMLARI GERİ ALIN
A
a

Yenikent Pazaryeri’nde vatandaşın nabzını tutan Demokrasi için Dayanışma Platformu Üyeleri, “Döviz düştüğüne göre elektrik, doğalgaz ve petrole yapılan zamlar geri alınsın” çağrısında bulundu.

Demokrasi İçin Dayanışma Platformu Yenikent Pazaryeri’nde toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Demokrasi İçin Dayanışma Platformu adına açıklamayı yapan Kristal-İş Sendikası Şube Başkanı Erdal Akyazı, ekonomik krizin faturasını yaratanların ödemesi gerektiğini kaydetti. Ülke olarak zor süreçten geçtiğimizi belirten Akyazı, “Krizin suçlusu; pazarcı, asgari ücretli, işçi, köylü, memur, emekli değildir. Yıllardır uygulanan, ülkeyi enerjiden sanayiye tarımdan gıda ürünlerine kadar her alanda dışa bağımlı hale getiren yeni liberal politikalar sonucu yaşadığımız ekonomik kriz gittikçe derinleşiyor, fakirlik gittikçe büyüyor” diye konuştu. Yaşanan krizin tüm ürünlere zam olarak yansıdığının altını çizen Akyazı, “Yılın başından bugüne doğalgaz yüzde 41,2, elektrik yüzde 43,64 zamlanmıştır. Bu zamları esnaf, pazarcı yapıyormuşçasına zabıtalar tarafından denetlenmektedir. Küçük esnaf yevmiyeci gibi çalışmaktadır” dedi. Yılsonuna kadar zam yapmayacağız ifadelerini ise vatandaşla dalga geçmek olarak nitelendiren Akyazı, “Geçtiğimiz hafta açıklanan ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’ ise günlerdir kamuoyunda yaratılan beklentiyi karşılamanın çok uzağındadır” ifadelerini kullandı. Akyazı halkın taleplerini şu şekilde sıraladı: “Ücretli tüm kesimlere Ocak ayı beklenmeden yaşanan gerçek enflasyon temel alınarak maaş artışı yapılmalı. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıt gibi bakanlıklar tarafından yapılan zamların geri alınmalı. İşten atmaların durdurulmalı. Mevcut vergi dilimi kaldırılmalı ve yoksulluk sınırı bedelleri esas alınarak tekrar düzenlenmeli. Yılsonu beklenmeden yeni asgari ücret belirlenmeli.” HM
 
1000
icon
Vatandaş Fatih 21 Ekim 2018 15:57

gerçekten çok komikler . hele içlerinde biri var 1 kg sıvı yağ 38 tl yazılı pankart tutuyor . inanın öyle güldümki. insan biraz inandırıcı pankart açar. ciddiyetten okadar uzak bir eylem ki .Savundukları siyasi görüş işte bu yüzden iktidara gelemiyor. ciddi olamıyorlar ve halkın içine gireniyorlar.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi