Zarar neden karşılanmadı?

Videoyu Aç Zarar neden  karşılanmadı?
A
a

CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, sel ve dolu felaketinden etkilenen çiftçileri ziyaret etti. Çakırözer, üreticilere 70 gündür herhangi bir yardım gitmediğini belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Geçtiğimiz aylarda Eskişehir’de etkili olan sel ve doludan etkilenen bölgeleri yerinde gezerek, mağduriyetleri Meclis gündemine taşıyan CHP’li Çakırözer, aradan geçen 70 günde dolu ve sel mağduru çiftçilere herhangi bir yardım yapılmadığını açıkladı.
FUAT OKTAY’A SORDU
Çiftçinin mağduriyetini Meclis gündemine taşıyan Çakırözer, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Çakırözer, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “Eskişehir’imizde etkili olan sel ve dolu felaketinden etkilenen 9 ilçe 53 mahallede 2 bin 179 çiftçimizin hükümete göre 60 milyona yakın zararı oldu ama çiftçilerimize hiçbir yardım yapılmamış. Asıl zarar 100 milyon ama hükümet kendi çıkardığı zararı bile karşılamadı. Selin etkili olduğu bölgelerde mahalle muhtarlarımızla konuştum, çiftçilerimizle konuştum. Hepsi zor durumda. Aradan geçen 70 günde sel ve doludan etkilenen çiftçilerimize yardım yapılmamasının gerekçesi nedir? Çiftçimizin zararlarının karşılanması için ne gibi adımlar atmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.
YARALARI SARILMADI
CHP Milletvekili Jale Nur Süllü  ise Sarıcakaya, Mihalgazi ve Alpagut bölgesindeki üreticileri ziyaret etti. Süllü, yağış ve dolu sebebiyle büyük zarar gören seralarda inceleme yaparak üreticiden bilgi aldı. Süllü “Üreticimizi vuran doğal afetler sonrasında zararı yansıtmayan sigorta tespitleri, düşük ve geç gelen sigorta ödemeleri yaraları sarmıyor. Ziyaretlerimizde gördük ki üretici son felaket sonrası seralarını yenileyememiş durumda. İktidar ve yetkili kurumlar üreticinin sesine kulak vermeli” ifadelerini kullandı. CHP’li Süllü daha sonra sel felaketinin en ağır şekilde yaşandığı yerlerden biri olan İğdir Mahallesinde incelemelerde bulundu. İğdir Muhtarı Şevket Akgül’den bilgi alan Süllü yeni bir felaket yaşanmaması için ilgili kurumların önlemlerini derhal alması gerektiğini söyledi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi