Zekeriya Öz’ün Bylock raporu yayınlandı!

Okunma: 248
Videoyu Aç Zekeriya Öz’ün Bylock raporu yayınlandı!
A
a

FETÖ’nün firari savcısı Zekeriya Öz’ün 335 kez girdiği ByLock’tan, Türkiye’den firar etmeseydi sorguda şov yapmayı düşündüğünü söylediği görüldü.

ByLock içeriklerinde 21 Ağustos 2015 tarihinde Türkiye’den firar ederken “macera” yaşadığını anlatan Öz, “Aslında günlük tutsak güzel olur belki ama riskli diye tutamıyoruz ki… Eğer ‘kaçmak yok sonuna kadar direnişe devam’ denseydi sorguda şov yapmayı düşünüyordum. Strateji değişti” dediği görüldü. ByLock’ta Almanya’dan da kaçmayı düşündüğü görülen Öz’ün, “Bir tane sahte pasaport ayarlayabilirim. 15 güne kadar hazırlatabilirim. İvan ivanov isminde falan filan… O pasaportla Beyaz Rusya’ya dâhil her yere gidebiliriz” mesajı dikkat çekti.

20 Ağustos 2015’te yaptığı bir konuşmada internette sıkıntı olduğunu beyan eden Öz, “Bizdeki telefona ByLock yükleyelim. Bir tane Alman hattı alalım. Burada hatlar ucuz” dediği görüldü. Öz’ün başka attığı bir mesajda ise Almanya’da bulunduğu evden dışarı çıkabilmek için örgüt abisinden talimat beklediği anlaşıldı. Mesajda, “Abi bunaldık. Ben müsaade verdiniz gibi algıladım. Biz o zaman sokağa çıkıp gezeceğiz” ifadeleri yer aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi