ZİRVEYE ÇIKACAĞIZ

Videoyu Aç ZİRVEYE ÇIKACAĞIZ
A
a

AK Parti İl Başkanlığı, Mart 2019 yerel seçimlerinde partiden aday olmak için yapılan başvuranlara yönelik, teşkilat içinde temayül yoklaması yaptı.


Gökmeydan Spor Salonu’nda gerçekleşen temayül ilk kez elektronik ortamda yapıldı. İl ve ilçe teşkilat yönetimi hem bulundukları ilçe için hem de Büyükşehir Belediyesi için aday olmasını istedikleri isimleri online olarak girerek genel merkeze gönderdi.
BAŞARILI OLACAĞIZ
Mahalli idareler seçimlerinde en çok adayı belirlemeye çalıştıklarını dile getiren İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Bir seçimden çıkıp bir diğer seçime gitmek için bizler her zaman hazırız. 24 Haziran’dan sonra 31 Mart seçimleri de bizim için yine başarının yakalandığı, zirveye çıkıldığı bir süreç olacak” dedi. 57 aday adaylık başvurusu olduğuna değinen Çalışkan, “Bu aday adaylarımızdan 3 tanesi Büyükşehir’e, 4 tanesi Tepebaşı’na, 4 tanesi Odunpazarı’na, diğerleri peyderpey dağılıyorlar. Çok yoğun bir katılım var. Aday adaylarımızın çalışmaları var” diye konuştu.
SONUÇ ODAKLI
Sonraki sürecin nasıl işleyeceği hakkında bilgi veren Çalışkan, “Temayül yoklamasından sonra saat 16.00’da oylama bittiğinde Cumhurbaşkanımız anında sonuçları görecek. Teşkilat başkanlarının saha çalışmaları anket ve telefon anketlerinden oluşan listeyi önce teşkilat başkanları değerlendirecek. Teşkilat başkanlarının seçim işleri başkanıyla görüşmeleri sonrasında üst kurula çıkacak. Üst kurul karar verecek. Aralık başı gibi Büyükşehir adayımız belli olur. Hemen devamında da Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerimizle birlikte bütün ilçeler belli olur. Türkiye’de farklı bir uygulama olacak. Önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş adaylar açıklanacak. Basına yansımaz ve kamuoyuna duyurulmaz. Daha demokratik ve sonuç odaklı temayül olacak” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi