ZORBALIK YOK!

Videoyu Aç ZORBALIK YOK!
A
a

Sağlık Sen Şube Yöneticilerinin Yoğun Bakım Sorumlu Hekimini tehdit ettiği yönündeki haberlere yanıt veren İl Sağlık Müdürlüğü “Yoğun bakım hekimiyle görüşmede herhangi bir darp, tehdit ve hakaret gibi eylem ve söylemlerin olmadığı belirtilmiştir” açıklamasını yaptı.

Sağlık Sen şube yöneticilerinin, Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım uzmanını tehdit ettiği yönünde çıkan haberler sonrası konuyla İl Sağlık Müdürlüğü konuyla alakalı internet sayfasından bilgilendirme yaptı.
BEYAZ KOD VERİLDİ
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “9 Ocak 2019 tarihinde saat 13.40 civarında hastanede Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu ve Temsilcileri sendikal faaliyetlerde bilgilendirme ve saha gezisi yapmakta iken Eskişehir Şehir Hastanemiz Yoğun Bakım ünitelerinin önündeki alanda Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile karşılaşmıştır. Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Yoğun Bakım Ünitelerinin içerisine girilemeyeceği konusunda sendika yetkililerini uyarmış, girip girilememe konusunda sözlü diyaloglar yaşanmıştır. Yoğun Bakım Ünitesinin içine girme istemi üzerine Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Beyaz kod vermiştir. Beyaz kod ekibi alana hemen gelmiş sendika yetkililerini yoğun bakıma girilemeyeceği konusunda uyarıda bulunmuştur.”
ŞİKAYETTEN VAZGEÇTİ
Konu ile alakalı Beyaz kod işlemleri başlatıldığı belirtilen açıklamada, “155 ihbarı olduğu için Yoğun Bakım Sorumlu Hekiminin ifadesi alınmış ve sendika başkanından şikâyetçi olmuştur. Sağlık Müdürlüğü olarak İl Sağlık Müdürü, Kamu Hastaneleri Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk Birim Sorumlusu ile birlikte konuyu incelemek üzere Eskişehir Şehir Hastanesine gidilmiş Hastane Başhekimi ile birlikte konunun muhatabı Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile görüşülmüştür. Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ‘sözlü diyalogların yaşandığı herhangi bir darp, tehdit ve hakaret gibi eylem ve söylemlerin olmadığı, yoğun bakıma girme istemi devam ettiği için sürecin Beyaz kod ve 155 polisi aranması ile devam ettiğini’ belirtmiştir. Konu ile alakalı inceleme süreci başlatılmıştır. 10 Ocak 2019 tarihinde Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi ile sendika başkanı tekrar görüşmüş ve kişilerarası anlaşma sonucunda Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi şikâyetinden vazgeçmiş olup konu ile alakalı inceleme süreci devam etmektedir” denildi. ESRA ÜNLÜ
1000
icon
Mert 17 Ocak 2019 01:19

Boyle Sendikaci olmaz olsun baski ve mobingi engellemesi gerekirken baskiyla şikayeti geri aldiriyor. Gassali boşuna şehir hastanesine uzman olarak koymamissin bravo.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi