“Atatürk hepimizin ortak paydası”  

Videoyu Aç “Atatürk hepimizin ortak paydası”  
A
a

Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Bakan Osman Aşkın Bak’a “Atatürk hepimizin ortak paydası. Statlardan Atatürk ismini kaldırmayın” çağrısında bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Hepimiz sahip çıkmalıyız”
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan Çakırözer, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Atatürk’ün isminin ve sevgisinin daha çok yaşatılmasını istedi. Çakırözer, “İşte önümüzde 10 Kasım. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yine hep birlikte anacağız. Atatürk ismi hepimiz için gurur kaynağı, onur kaynağı, Türkiye Cumhuriyeti için en önemli bir isim. Fakat bakın tribünlerde insanların ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ demesinden rahatsız olunuyor. Bu kabul edilemez Atatürk isminden neden rahatsız oluyorsunuz? Atatürk hepimizin ortak paydası. Siyasi görüşü ne olursa olsun, hangi takımı tutarsa tutsun Mustafa Kemal Atatürk’e, Atatürk ismine hepimiz sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.
 
“Atatürk Stadyumu olarak kalmalı”
Çakırözer, statlardan Atatürk isminin kaldırılmasına vurgu yaparak , Eskişehir’e yeni yapılan stadın isminin eskiden olduğu gibi ‘Eskişehir Atatürk Stadyumu’ olarak kalmasını istedi. Çakırözer, “Eskişehir’imize yeni bir stadyum yapıldı, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu statta A Millî Takımımız maçları da yapıldı. Eskişehirimizin coşkulu vefakar taraftarı ile bir tanesi hariç, hep kazanıldı. Bizler, hem Eskişehirimiz için hem de diğer illerdeki statlarımız için, stat adlarının değiştirilmemesini istiyoruz. Eskişehir Atatürk Stadyumumuz başta olmak üzere, stadyumlarımızın isimlerinin mutlaka ‘Atatürk Stadyumu’ olarak kalmasını istiyoruz” dedi.
 
“Herkesin desteğini bekliyoruz” 
Eskişehirspor’un şu an zor süreçten geçtiğini hatırlatan Çakırözer, Bakan Bak’tan Eskişehirspor için destek istedi. Çakırözer, “Eskişehirspor’umuz taraftar kültürü ve başarılarıyla futbol dünyasına, Anadolu kulüplerine örnek olmuş bir spor kulübü. Kulübümüz ne yazık ki zor günlerden geçiriyor. Ciddi ekonomik sıkıntılar var. Sayın Başbakan, siz Bakan olarak 2 kez, Futbol Federasyonu Başkanımız Eskişehir’e geldiniz, destek sağlanacak dendi. Bu süreçte tam tersine 3 puanımız silindi. Bizler Eskişehirspor’umuzun yok olmasını değil, sadece Eskişehirlileri değil, tüm Türkiye’yi gururlandıran, ‘Anadolu Şimşekleri’ dediğimiz döneme tekrar dönmesini, yeni başarılara kavuşmasını istiyoruz. Eskişehirspor için herkesin desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Amatör kulüpler unutulmasın
Amatör kulüpler için destek de isteyen Çakırözer, “Bunu sizinle görüşmemizde de paylaşmıştım. Amatör kulüplerimizin desteğe ihtiyacı var. Kulüpler antrenman sahası bulamıyorlar, spor kıyafeti alacak imkânları yok. Altyapı gerçekten gerekli. Eskişehir’imizden örnek vereyim. Şehrimizde 7 tane sentetik saha var, bunlardan 2 tanesini belediye yaptı. Odunpazarı Belediyemiz Vadişehir Mahallemizde bir futbol sahası yapmak istiyor. İzin başvurusu Bakanlığınızda. Bu konuda gerekli iznin verilmesini istiyor, Amatör kulüplerimiz için destek istiyoruz” diyerek konuşmasını noktaladı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi