’Bayramlaşmada Telefon Tercih Edilmeli’ Önerisi

Videoyu Aç ’Bayramlaşmada Telefon Tercih Edilmeli’ Önerisi
A
a

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş Pandeminin Seyrini Ve Toplumsal Yansımalarını Anlattı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi, ESOGÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Selma Metintaş, yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili de uyarılarda bulunarak "Ulusal bir kısıtlamaya gidilmese dahi bireysel önlemler alınması gerekir. Bu bayramda da ev ziyaretleri yapılmamalı, telefonla bayramlaşma tercih edilmeli" önerisinde bulundu.
Prof. Dr. Selma Metintaş, gerçekleşen söyleşide genel durumu değerlendirip soruları yanıtladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ve pandemi sürecinde yürütülen çevrimiçi konferanslarının bu haftaki konuğu T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi, ESOGÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Selma Metintaş oldu. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ersin Karademir moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Covid-19 Pandemisinin Seyri ve Toplumsal Yansımaları" adlı söyleşide pandeminin genel durumu ve seyri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Selma Metintaş gündemdeki önemli soruları yanıtladı.
Toplumumuzun sağlık eğitimi ve sürece uyum konusundaki eksikliklerine de değinen Prof. Dr. Selma Metintaş, doğru maske kullanımı, yeni normalleşme, yeni dönemde bizi bekleyenler ve pandemi sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Selma Metintaş, yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili de uyarılarda bulunarak ulusal bir kısıtlamaya gidilmese dahi bireysel önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Bu bayramda da ev ziyaretlerinin yapılmamasını, telefonla bayramlaşmanın tercih edilmesini öneren Prof. Dr. Selma Metintaş, el öpme ve ikram geleneklerinden de uzak durulması konusunda uyardı. Prof. Dr. Selma Metintaş, bayram namazı, kurban kesimi ve dağıtımı konularında da önemli bilgiler verdi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi