“Bizi Kandıramaz”

Videoyu Aç “Bizi Kandıramaz”
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un seçim vaatlerini yerine getiremediğini söyleyen MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, “Şimdi bahanesi de hazır, yok pandemi süreci diyecek, yok esnek çalışma diyecek, yok bizim önümüzü hükümet kesiyor diyecek. Diyecek de diyecek. Ama bizi kandıramaz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un seçim vaatlerini yerine getiremediğini ifade eden Başkan Kurt’a tepki gösterdi. “Seçim Öncesi Verdiğiniz Vaatlere Ne Oldu?” diye soran Komar, Başkan Kurt’un vaatlerini 2 yılda gerçekleştiremediğini, önümüzdeki 3 yılda da gerçekleştiremeyeceğini belirtti.
100 KREŞ NE OLDU?
İlk olarak Başkan Kurt’un 100 kreş vaadini hatırlatan Komar, “Yaptığımız incelemeler sonucunda 2 yıl içerisinde 2 adet kreşin faaliyete geçtiğini tespit ettik. Üniversite Evleri ve Kurtuluş Mahallesinde. Diğer 98 kreşin akıbeti ne olacak? 2 yılda 2 kreş açıp, 3 yılda 98 kreşi nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi ve Osmangazi Pazar Yerleri ne oldu? İhale çıkarıldı mı? Üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala bilen yok. 5 yeni müze ve sanat merkezi nereye açıldı? Açıldıysa nerededir? Eskişehirli hemşehrilerimize haber verelim pandemi sonrası yaptığınız müzeleri ziyaret etsinler. Her mahalleye halk merkezi dediniz.2 senede 2 tane açtınız aynı kreşlere söz verdiğiniz gibi 3 yılda kaç tane açmayı planlıyorsunuz? Tam teşekküllü yaşlı bakım merkezi nerededir? Kaç kişi kalıyor? Açtıysanız kamuoyunu neden bilgilendirmiyor musunuz? 4 taziye evi ve seyyar taziye çadırları vaadiniz de vardı. Sevinç Köyü haricinde taziye evini nereye yapacaksınız? Özellikle Sevinç Köyü’ne yapılmasının bir sebebi mi var? Diğer merkez köylerine ne zaman yapılacak? Belediye Polikliniği'nin yeri belli olduğu halde ne zaman temeli atılacak? Ne zaman faaliyete geçecek?” diye konuştu.
KÜÇÜK SANAYİ NE OLDU?
Küçük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında da sorularını yönelten Komar, “Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşümü projesini nasıl hayata geçirmeyi düşünüyorsunuz? İmar problemini nasıl çözeceksiniz? Belediye meclis çoğunluğu sizde. Çalışmalarınız ne aşamada? Karapınar 2. Etap Dönüşüm Projesi'nde herhangi bir hareketlilik göremedik. Seçim öncesinde müjdeler olsun Karapınar yetki bende diyordunuz şimdi topu TOKİ’ye attınız” şeklinde konuştu.
HÜKÜMET PROJELERİNE DEVAM EDİYOR
MHP’li Komar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bunlar Kazım Kurt'un seçim öncesi vatandaşlarımıza verdiği vaatlerden sadece birkaçı. Bunlardan kaç tanesini gerçekleştirdi, hangilerinde nasıl bir gelişme var bilmek isteriz. Şimdi bahanesi de hazır, yok pandemi süreci diyecek, yok esnek çalışma diyecek, yok bizim önümüzü hükümet kesiyor diyecek. Diyecek de diyecek. Ama bizi kandıramaz. Hükümetimiz tarafından yapılan projeler sizler de görüyorsunuz tek tek açılıyor, çalışmalar pandemi sürecinde de olsa hız kesmeden devam ediyor.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi