“Destek vermeyenleri protesto edeceğiz”

Videoyu Aç “Destek vermeyenleri protesto edeceğiz”
A
a

Eskişehirspor Taraftar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, sosyal medyadan yazılı açıklama yaptı. Diri, “Ligin başlamasından bu yana nerdeyse dört ay zaman geçti ama verilen destek sözlerinin halen hiçbiri tutulmadı” dedi.

“Kulüp ortada kalmıştı”
ETB Başkanı Diri, ‘Başka Eskişehirspor yok’ diyerek başladığı açıklamasına “Bildiğiniz üzere uzun bir süredir kulübümüz maddi olarak çok zor bir sınav veriyor. Sezon başında defalarca kongre gerçekleştirilmesine rağmen Eskişehirspor’u mevcut borçla hiçbir yönetim devralmak istemedi. Kulübümüz adeta ortada kalmıştı ve kayyuma devredilecekti. Ancak buna gönlü razı gelmeyen şehrimizdeki tek adam Sinan Özeçoğlu, Eskişehirspor düşmanlarına bu fırsatı vermedi. Zorlu kongre süreçlerinde başkanımız Sinan Özeçoğlu ve yönetimine verilen destek mesajları da halen aklımızda” diye konuştu.
 
“Sadece Kurt sözünü tuttu”
Diri, “Ligin başlamasından bu yana nerdeyse dört ay zaman geçti ama verilen destek sözlerinin halen hiçbiri tutulmadı. Kongre salonunda destek olacağını söyleyenlerden sadece Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt sözünü tuttu. Odunpazarı Belediyesine ait olan bilboardların gelirini Eskişehirspor’a aktararak Eskişehirspor’un yanında olduğunu gösterdi. Kazım Kurt’a teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
 
“Şehrin sesine kulak verin”
Diri, “Milletvekilleri Nabi Avcı ve Harun Karacan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü’ye destek çağrısında bulunan ETB Lideri Diri, “Destek istiyoruz. Can suyu istiyoruz. Milli maçlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden devlet büyüklerimizi en iyi şekilde ağırlayan bu şehrin sesine kulak verilmesini rica ediyoruz” dedi.
 
“Somut destek yok”
Diri, şöyle devam etti: “Ayrıca diğer siyasilerden, Belediye Başkanlarından, il başkanlarından, eski Kulüp Başkanlarımızdan-yöneticilerimizden ve şehrin diğer tüm yönetici ve işadamlarından destek söylemlerini duymamıza rağmen şu ana kadar henüz somut bir destek göremedik.” İlgisizlerin Eskişehirspor ve Eskişehir’e büyük kötülük yapmış olacağını ifade eden Diri, destek vermeyenleri protesto edeceklerini bildirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi