"Eğitim, İrşad Ve Kültür Çalışmalarında Birlikte Hareket Edeceğiz"

Videoyu Aç "Eğitim, İrşad Ve Kültür Çalışmalarında Birlikte Hareket Edeceğiz"
A
a

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Evliya Celebi Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğünü Ziyaret Etti.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Kütahya Evliya Celebi Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Karazeybek ve Eğitim Görevlisi Mehmet Öztürk’un hazır bulunduğu iade-i ziyarette ildeki diyanet hizmetleri ve icra edilecek diğer hizmet çalışmaları değerlendirildi.
Eğitim Merkezi Müdürü Karazeybek, eğitim merkezinin faaliyetleri ve kurumun gelecekle ilgili çalışmaları hakkında il Müftüsü Demirtaş’a bilgiler verdi.
Kütahya ilinin diyanet hizmetleri acısından önemli bir yer olduğunu söyleyen Müftü Demirtaş; "İlimizdeki Diyanet Eğitim Merkezi, İslami İlimler Fakültesi ve İl Müftülüğü olarak üçlü koordinasyon içerisinde eğitim, irşad ve kültür çalışmalarında birlikte hareket edeceğiz. Kütahya’da vakıf eserleri içinde yer alan tarihi mekanları kuruluş amacına uygun olarak eğitim mekanları olarak hizmet vermesi için birlikte ortak programlarımız olacak. Kadim kültürümüzdeki temel ilimlerden klasik eserlerin okunacağı ortamlar hazırlayarak geçmişimizi gelecekle buluşturacak kıvamlı uygulamaları harekete geçireceğiz" dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi