‘Geleceğe Nefes’ İçin Senir Köyüne De Fidan Dikildi

Videoyu Aç ‘Geleceğe Nefes’ İçin Senir Köyüne De Fidan Dikildi
A
a

Geleceğe Nefes’ Kampanyası İle Türkiye Genelinde 11 Kasım Saat 11.11’De Fidan Dikimi Kapsamında Şuhut İlçesine Bağlı Senir Köyündeki Ormanlık Alana Çok Sayıda Fidan Dikildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında, Şuhut ilçesine bağlı Senir köyündeki ormanlık alana fidanlar dikildi.
Etkinliğe, Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Alaçam, Şuhut İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hasan Yassıkaya, Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu, protokol üyeleri, çok vatandaş ile birlikte öğrenciler öğretmenleriyle beraber katıldı. Fidanların dağıtımının ardından Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve protokol üyeleri ile birlikte öğrenciler ormanlık alana 800 badem, 200 ceviz, 500 ve 50 adet kestane ağacını toprakla buluşturarak can suyu verdi.
Ayrıca Şuhut ilçe genelinde toplam 7 bin 500 adet fidan toprakla buluştu. Etkinliğin ardından Senir köylü vatandaşlar tarafından yapılan ilçenin yöresel lezzeti olan bükme protokol üyeleri ve binlerce vatandaşa ikram edildi.
Kaymakam Kaya ve Şuhut Belediye Başkanı Bozkurt, ikramdan dolayı köy halkına teşekkür etti.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi