“Gençlerle şampiyonluğa”

Videoyu Aç “Gençlerle şampiyonluğa”
A
a

Genç bir kadro kuran ve yeni sezonda hedefini Bölgesel Amatör Lig (BAL) olarak belirleyen Odunpazarıspor, 12 futbolcuya imza attırdı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “ Genç bir kadro ile lige başlayacak olan takımımızın şampiyon olmasını istiyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 Kadro yenilendi
Odunpazarıspor Kulübü’nde dün toplu imza töreni yapıldı. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan imza törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarıspor Başkanı Dilaver Atay, Genel Kaptan İsmail Kumru, teknik kadro katıldı. Törende imza atan Furkan Yılmaz, Onur Çiftçi, Yusuf Acar, Mert Acar, Oğuzhan Kömürcü, Melikhan Gazan, Harun Yıldırım, Buğra Bor, Hasan Yasir Sağ, Furkan Duru, ve Mertcan Durul, Utku Özkay ve Fatih Sezer önümüzdeki sezon Odunpazarıspor Kulübü’nün formasını giyecek.
 
“BAL için çalışacağız”
Odunpazarıspor Genel Kaptanı İsmail Kumru, imza töreninde yaptığı konuşmada “Bu sezon 6 branşla ciddi işlere imza atmaya çalışacağız. Başkanımız bize çok ciddi anlamda destek veriyor. Kulübün gençleşmesiyle ilgili destek veriyor. Geçen sene zaten bir yarı devre böyle bir çalışmamızı başlattık. Ortalama 20-22 yaş ortalamasıyla futbol takımımızı bu sene iskelet kadromuzu koruyarak ve dışardan genç oyuncular da takviye ederek bu sene BAL Ligi’ne çıkmak için ciddi anlamda çalışacağız” dedi.
 
“Kötü alışkanlıklardan kurtarmak”
İsmail Kumru genç jenerasyonu spora kazandırmak ve onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı da amaç edindiklerinin altını çizerek, “Tabii amacımız Eskişehir’deki genç jenerasyonu spora kazandırmak. Kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Bunu Kazım Başkanımız da talimatla bize söylemişti. Bu felsefeyle Odunpazarıspor futbol takımızı iyi bir takım olarak bu sene BAL’a çıkartacağız. Bu anlamda verdiği desteklerden dolayı Başkanımız Kazım Kurt’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
“İddialı şekilde giriyoruz””
Odunpazarıspor Kulüp Başkanı Dilaver Atay ise konuşmasında,“Yeni sezona futbol, voleybol, tekvando ve büyük başarılara imza atan atletizm takımlarımız ile iddialı bir şekilde giriyoruz. Voleybol takımımız Ege Grubu’na çıktı. Ege Grubu’nda Play-Off oynamayı hedefliyoruz. Futbol takımımızda ise BAL Ligi’ni hedefliyoruz. Başkanımız Kazım Kurt’un destekleriyle çok genç bir takım kurduk. Esas amacımız BAL Ligi’ne çıkmakla beraber sporcu yetiştirmektir. İleride inşallah göreceğiz Odunpazarıspor’dan profesyonel futbolcular çıkacak, buna inanıyoruz” ifadeletri kullandı.
 
“Bütn kulüplere eşit mesafedeyiz”
Törende konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ilk olarak genç oyunculara seslenerek gelecekten umut beklemelerini istedi. Başkan Kurt, “Öncelikle Odunpazarıspor’a yeni sezonda tüm branşlarda başarılar diliyorum. Bugün futbol takımımızn temel direği olan çatıyı çatıyoruz. Bu arkadaşlarımızın başarılı olacağına inanıyorum. Özellikle genç olmalarını gelecekten umut beklemelerini istiyorum. Bu şartlar altında Odunpazarıspor’u desteklemeyi düşünüyoruz. Biz Odunpazarı’ndaki bütün kulüplere eşit mesafedeyiz” ifadelerini kullandı.
 
 
“Milli Takıma göndereceğiz”
 Konuşmasına devam eden  Başkan Kurt, “Odunpazarıspor belediyemizin adını taşıdığı ve belediyemizle organik bağı olduğu için biraz daha fazla Odunpazarı’nda proje üretmeye çalışıyoruz. Diğer takımlar bizden bağımsız, karar mekanizmaları var ama Odunpazarı öyle değil. Birlikte oturup değerlendiriyoruz. Geçen yapmış olduğumuz gelen kurulda Odunpazarıspor’un mutlaka gençleşmesi gerektiğine karar aldık ve uygulamaya geçirdik. 22 yaşın üzerinde sporcumuz yok. İnşallah da olmayacak. Bu sporcu arkadaşlarımızı yetiştirip başka kulüplere göndereceğiz, inşallah milli takıma göndereceğiz” dedi.
 
“ Altyapıya gereken önem verilmedi”
Eskişehirspor’un yaşadığı sorunlardaki asıl problemin ise altyapıya zamanında gereken önemin verilmediğinden kaynaklandığı belirten Kurt, “Eskişehirspor’un da bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğu şeyin ciddi bir altyapı kadrosunun olmaması olduğu net bir biçimde ortada. Eğer Eskişehirspor altyapıya şimdiye kadar değer ve önem vermiş olsaydı yatırım yapmış olsaydı bugün ne lisans sorunu yaşardı, ne transfer sorunu yaşardı ne de küme düşme derdiyle karşı karşıya kalırdı. Fabrika gibi Eskişehir’den sporcuları yetiştirip oynatmak Eskişehirspor yöneticilerinin birinci işidir” ifadelerine yere verdi.
 
“Uzun vadeli yatırım”  
“Ben transferi yaparım, oynatırım sonra borcunu kim öderse öder mantığıyla hareket edilirse bu iş olmaz” sözleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Kurt, “Sporcuyu yetiştireceksin lisansını çıkaracaksın ve sahaya süreceksin. Türkiye’de bu işe uzun vadeli yatırım yapan kulüpler şimdi öne çıkmış durumdadır. Herkes Altınordu’yu neden konuşuyor, herkes bu soruya cevap vermelidir. Şu anda Türkiye’de Eskişehir’de bütün sporseverler Altınordu diyor ise bunu bizim kulüp yöneticilerimizin bir düşünmesi lazımdır” dedi.
 
“Altınordu gibi kadro”
Başkan Kurt sözlerinin sonunda ise; “Biz Odunpazarıspor olarak Altınordu gibi bir kadro yaratmak istiyoruz. Bu hem spor yaşantısında etkili olacaktır, hem eğitim yaşantılarında etkili olacaktır hem de sosyal yaşantılarında etkili olacaktır. Ben bu arkadaşlarıma güveniyorum. Özellikle bu yıl genç takımımızn şampiyon olmasını da istiyorum. Şampiyonluk belediyelerin birinci hedefi değildir ama burada bir gösterge ortaya koymaya çalışıyoruz. Umarım başarılı olurlar”dedi. Yapılan konuşmaların ardından 12 futbolcu imzaları atarak Odunpazarısporlu oldular.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir