‘İSRAİL KALICI DEĞİL’

Videoyu Aç ‘İSRAİL KALICI DEĞİL’
A
a

Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği Şubesi’nin çağrısıyla ‘İşgale ve Duvara Karşı Mücadele’ etkinliği birçok yerli ve yabancı öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe Filistin Hükümeti’nden WalidAssaf ile birlikte Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa katıldı.

İŞGALİN EN AÇIK BELİRTİSİ
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte daha sonra Türkiye ve Filistin Milli Marşları okundu. Ardından ilk konuşmacı Büyükelçi Dr. Faed Mustafa, “Adaletli bir davanın destekçisi olduğunuzu gösterdiniz. Bizim İsrail ile olan savaşımız en nihayetinde toprak savaşı ve söz konusu duvar, işgalin en açık belirtisi. Duvar ve Yerleşime Karşı Direniş Komitesi, bu sorunlarla mücadele etmek için var” dedi.
SUNUMLA ANLATTI
‘Duvar ve Yerleşime Karşı Direniş Komitesi’nin başında bulunan WalidAssaf, birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Filistin’de hiçbir işgalcinin kalıcı olamadığını belirtti. İsrail’in de kalıcı olmayacağının altını çizen Assaf, hazırladığı sunumla sözlerine devam etti. Assaf, “İngilizler ayrılırken silahlarını İsraillilere bıraktılar, Filistinliler ise tek bir mermiyle yakalansa evleri başlarına yıkılıyordu. Bugün de yollar yaparak, duvar örerek işgal sürüyor” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi